Norský začátek letní fáze mistrovství

Zimní část norského šampionátu zcela jasně ovládnul Eyvind Brynildsen, když se svým Fordem Fiesta RRC rozdrtil své soupeře.

Zimní část norského šampionátu zcela jasně ovládnul Eyvind Brynildsen, když se svým Fordem Fiesta RRC rozdrtil své soupeře ve všech třech soutěžích. Do konce šampionátu ale po zimním dějství scházely ještě čtyři šotolinové podniky. Na startu toho prvního, který se odehrál o uplynulém víkendu, se objevil i Anders Grondal. Ten sice odjel poslední zimní soutěž, ale bylo to za volantem staršího Subaru Impreza, zatímco nyní se norským divákům znovu předvedl s Citroënem DS3 R5. Techniku stejné kategorie pak měl jako obvykle k dispozici Frank Tore Larsen. Fiesty R5 se na trati celkem představily ve čtyřech exemplářích. Jediný Švéd Frederik Ahlin svůj Ford nedokázal dovézt do cíle. Na vině ale nebyl sám jezdec, nýbrž technika, která se mu zastavila v RZ 4.

Moc dobře do první šotolinové soutěže roku nevstoupil ani lídr mistrovství Brynildsen, když se hned na prvním testu přetočil a ztratil 22 sekund. Ještě před koncem kratší úvodní etapy ale vystoupal na průběžné třetí místo. Vedení si v pátek dokázal vybojovat Grondal a na druhého Larsena si vyjel náskok čtvrt minuty. Hned v sobotu ráno ale zaútočil Brynildsen, dokázal si na své konto připsat čtyři dílčí vítězství a posunout se do čela soutěže. Rival s Citroënem dokázal v závěru rally už jen zmírnit své manko na konečných 22,1 sekundy. Na pódiu oba borce doplnil loňský šampión Larsen, který si celkem v klidu poradil se Sveinem Frustolem na identické technice. Oba jezdce od sebe dělila obří propast čtyř minut.

Konečné výsledky tohoto podniku

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!