Autoklub ČR - eWRC.cz
5. 5. 2015 19:20 − 2454× − 1

Autoklub Rally Star 2016 – rozhovor s Petrem Gargulákem

Máme pro vás dalšího jezdce, který se může kvalifikovat do star – Petra Garguláka.

Projekt Autoklub Rallystar 2016 odmění největší mladou hvězdu této závodní sezóny smlouvou na rally sezónu 2016 v MČR s vozem kategorie R2.

Jméno: PETR GARGULÁK

Rok narození: 1991

Závodní speciál: Honda Civic VTi

Od kolika let se věnuješ závodění?

Motoristické závody jsem vyzkoušel poprvé, když jsem měl čtyři roky. Byly to závody na minibikách a první závod jsem dojel s pláčem, ale vyhrál :) Za opravdové závodění považuji až automobilové slalomy, ve kterých jsem začal v 17. letech.

Kdo nebo co tě přivedlo k závodní kariéře?

Už jako malý kluk jsem s tátou jezdil po závodech a s úžasem sledoval všechny závodníky a závodní auta. Velmi mě to fascinovalo, což ve mně zůstalo i do dnes.

S čím si jel svůj prví závod?

Začal jsem s civilním Wartburgem, který tehdy patřil dědovi. Byla to spíše jízda zručnosti. Prvním oficiálním závodem byla rally v Lužických horách, kde jsem startoval s vozem Honda Civic. Na řazení pod volantem ve Wartburgu jsem si však zvykal déle :)

Jaké ambice máš na tuto sezonu?

Mým cílem je zúčastnit se některého dalšího závodu v Rally sprint sérii a úspěšně ho dokončit.

Kdo je tvým vzorem v automobilovém sportu?

Mým vzorem je především můj otec, protože dokázal jet pěkně na oko diváka a současně rychle na čas. Také obdivuji Waltera Röhrla, protože jeho výška postavy je stejná jako u mě (195 cm). :)