Ogier se chce dotáhnout na Aléna

Sébastien Ogier sní před další zastávkou MS o tom, že dožene finského matadora Markku Aléna v počtu vítězství v Rally Portugal.

Dvojnásobný mistr světa Sébastien Ogier sní před další zastávkou světového šampionátu o tom, že dožene finského matadora Markku Aléna v počtu vítězství v Rally Portugal. Mistr Světa z roku 1978 má na svém kontě pět prvenství, Ogier se chlubí prozatím čtyřmi výhrami.

"Na Rally Portugal mám dobré vzpomínky. Vyhrál jsem tam čtyřikrát včetně dvou poslední let s Volkswagenenm. Slyšel jsem, že když vyhraji znovu, dosáhnu úspěchu Markku Aléna, který drží rekord v počtu vítězství v Portugalsku. To je samozřejmě můj cíl. Markku bude naším hostem. Už jsme se setkali – je to skvělý člověk a moc ho respektuji," řekl o finské legendě jedenatřicetiletý Sebastien Ogier.

Sebastienu Ogierovi se stejně jako celému Volkswagenu v předchozí soutěži vůbec nedařilo. "Po zklamání v Argentině je pro mě i pro celý tým důležité vyvodit patřičné závěry, abychom se vrátili silnější. Soupeři budou silní: oba Citroeni s Krisem Meekem a Madsem Ostbergem a Ford Elfyna Evanse. Nebude to snadné."

Portugalská Rally startuje ve čtvrtek podvečerní speciální zkouškou Lousada. Do neděle bude na jezdce čekat 350 měřených kilometrů.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!