Jezdcům Škody Motorsport se na Sardínii nedaří

Finský talent ve službách Škody motorsport Esapekka Lappi se na Sardínii probojoval po šesté RZ do čela hodnocení WRC2.

Finský talent ve službách Škody motorsport Esapekka Lappi se na Sardínii probojoval po šesté rychlostní zkoušce do čela hodnocení WRC2. Na následujícím měřeném testu ale chyboval, dostal se mimo trať a ztratil téměř půl hodiny. Provizorně se posádce Lappi – Ferm sice podařilo jejich Fabii R5 opravit, díky nachytané časové ztrátě jsou ale mimo šanci na kvalitní výsledek.

"Havárie jsou součástí motoristického sportu, tyto věci se prostě stávají a tady se mi to stalo," komentoval trochu s nadhledem svoji chybu z RZ Sinis – Mont'e Prama sám Esapekka Lappi. "Můžu jet i rychleji. V autě je velký potenciál. Tato soutěž není dokončena, výsledek sice nebude tak dobrý, ale budeme se snažit až do konce," dodal mladý Fin.

Ani druhému zástupci továrního týmu Škoda není na italském ostrově přáno. Po sedmé zkoušce se sice Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem dostali na druhou pozici ve WRC2, pak je ale znatelně zasáhla penalizace minuty a 40 vteřin za pozdní "odpíchnutí" v časové kontrole. S tím souvisel i pád ze stupňů vítězů v rámci WRC2.

Komentářů celkem: 3
13. 6. 2015 08:58
0 0
Když čtu slova od jezdce Škodovky o potenciálu,tak mi běhá mráz po zádech...
13. 6. 2015 10:10
0 0
Ale docela by mne zajímalo, jak se Kopejda k tomu penálu dostal. Zabloudili, špatně spočtený čas a nebo oprava? Že nakoupili 40s. si přečtu. Ale důvod? Každopádně je to velká škoda!smajlík
13. 6. 2015 11:27
0 0
Původně napsal starej pes
Ale docela by mne zajímalo, jak se Kopejda k tomu penálu dostal. Zabloudili, špatně spočtený čas a nebo oprava? Že nakoupili 40s. si přečtu. Ale důvod? Každopádně je to velká škoda!


Taky jsem zatím nepochopil, proč neudají důvod smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!