Juho Hänninen pojede mezi legendami na Rally Bohemia

Ozdobou letošní Rally Bohemia Legend bude slavný finský závodník Juho Hänninen, bývalý člen továrního týmu Škoda.

Na Rally Bohemia je již tradicí, že startovní pole hlavního závodu doprovází také divácky vděčná Rally Bohemia Legend, ve které se při exhibiční jízdě bez měření času divákům představují zajímavé vozy z motoristické sportovní historie. Letos budou mít „Legendy“ mezi svými účastníky jméno z těch nejzvučnějších. S historickým vozem Opel Kadett C-GT/E se představí bývalý člen týmu Škoda Motorsport Juho Hänninen, který se Škodou Fabia S2000 vybojoval v roce 2010 titul mistra prestižního seriálu IRC, v roce 2011 titul mistra světa v rally v kategorii SWRC a v roce 2012 se stal v barvách Škody i mistrem Evropy v rally.

„Jsme velmi rádi, že díky spolupráci se Ctiradem Hájkem můžeme na Rally Bohemia přivítat Juho Hänninena za volantem historického automobilu. Juho byl ještě v loňském roce členem továrního týmu v mistrovství světa WRC a je to pro nás velká čest tady tohoto jezdce vidět. Pro domácí fanoušky je to vlastně takový malý návrat oblíbeného Fina, protože Juho byl dlouhá léta spojený s továrním týmem Škoda Motorsport a získal s ním své největší úspěchy i titul mistra světa SWRC. Jsem si jistý, že v rámci Rally Bohemia Legend Juho předvede s Opelem Kadett C-GT/E pořádnou show, a že jej diváci přijdou pozdravit. Chci také poděkovat Hájek Rally teamu za to, že na Rally Bohemia po Jimmy McRae přivezli další zahraniční rally hvězdu, a že nám citelně pomáhají i při pozvánkách účastníků FIA Mistrovství Evropy,“ říká Petr Eliáš, ředitel letošní evropské Rally Bohemia Historic. Juho Hänninen nebude prvním finským závodníkem, který se v historickém Opelu sveze. Na podzimním Setkání Mistrů na autodromu v Sosnové jsme s tímto vozem mohli vidět i čtyřnásobného mistra světa v rally Juhu Kankkunena.

Nejzajímavější posádky Rally Bohemia Legend se divákům poprvé představí v pátek večer 10. července od 19 hodin při slavnostním startu na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Kompletní startovní pole Legend budeme moci vidět v sobotní i nedělní etapě, vždy na konci prvních průjezdů rychlostních zkoušek, kdy divákům velmi hodnotně vyplní časový prostor před druhými průjezdy závodního pole historických i soudobých automobilů. Jako každý rok můžeme očekávat pestré pole zahraničních i domácích posádek, přičemž u domácích posádek jde obvykle zejména o přehlídku různých typů a evolucí závodních vozů Škoda od šedesátých až po devadesátá léta minulého století.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka Škoda Auto. Rally Bohemia je k nalezení na sociálních sítích.

Základní informace o celé Rally Bohemia můžete již nyní zhlédnout na nových webových stránkách soutěže www.rallybohemia.cz

Facebook: www.facebook.com/rallybohemia

Twitter: twitter.com/RallyBohemia

Youtube: www.youtube.com/user/RallyBohemia

Instagram: instagram.com/rallybohemia

Komentářů celkem: 2
14. 6. 2015 02:11
0 0
Je to zřejmě jen přepis tiskovky, ale ty letopočty Juhových úspěchů jsou posunuty + 1 rok. Tzn IRC 2010 atd. smajlík
14. 6. 2015 09:25
0 0
opraveno
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!