Martin Prokop Rally Italia Sardegna nedokončil

S rozlámaným olejovým čerpadlem a poškozeným motorem předčasně skončila Rally Italia Sardegna pro Martina Prokopa a Jana Tománka.

S rozlámaným olejovým čerpadlem a poškozeným motorem předčasně skončila Rally Italia Sardegna pro Martina Prokopa a Jana Tománka z Jipocar Czech National Teamu. Náročná soutěž, která měla pro jihlavskou posádku pohádkový začátek v podobě vedení absolutní klasifikace, přinesla hořký konec v podobě odstoupení pro neopravitelnou technickou závadu.

O peripetiích dnešního dne vypráví pilot Martin Prokop: „Jak jsme všichni očekávali, dnes se rozhodovalo o výsledku celého závodu, zejména na dvou nejdelších a nejvíce rozbitých erzetách. Ranní dvě zkoušky jsme jeli celkem na pohodu, jako bychom tušili, jaký masakr měl následovat. To, jak byla dnešní třetí zkouška náročná, ukazuje veliké množství defektů, které se nevyhnuly ani nám, a to dokonce dvojnásobně. V té samé erzetě nám ale začal palubní počítač hlásit pokles tlaku oleje a my tušili, že jeden z nesčetných nárazů na rozmlácené cestě byl kritický pro důležitou část motoru. Hned za vložkou jsme zjistili, co se přesně stalo. Olejové čerpadlo bylo rozlousknuté jako ořech a bohužel se následkem toho poškodil i celý motor. Chtěli jsme za každou cenu pokračovat dál a auto dát v rámci regulí Super Rally dohromady, ale závada na motoru je neslučitelná s pokračováním v soutěži. Bohužel se ukazuje slabina nové evoluce Fiesty, auto asi nebude tak bytelné a odolné jako jeho předchůdce. S podobnými potížemi se totiž nepotýkáme jen my. Onu kritickou rychlostní zkoušku jsem jel snad už po dvacáté a znám na ni pomalu každý kámen. V nejhorších místech raději opustím ideální stopu a objedu nejvíce rozbitý úsek, abych auto pošetřil, ale přesto dojde k takovému poškození. Nyní tak nezbývá než poděkovat skvělým fanouškům, dát Fionu dohromady a připravit se na Polsko.“

Manažer Quirin Müller dodává: „Martin měl závod velice dobře rozjetý a naše ztráta na místa před námi nebyl veliká. Tušili jsme, že při obvyklém masakru, který nastává mezi továrními posádkami na rozbitých a těžkých erzetách a při zachování dobrého tempa z pátku, půjde Martin v celkovém pořadí nahoru a bude z toho velice slušný výsledek. Bohužel jsme neměli štěstí, technika nevydržela a my poprvé od loňského Finska odstupujeme a nebodujeme. To je myslím i tak slušná šňůra devíti bodových zisků v kuse."

Seriál Mistrovství světa v rally pokračuje šotolinovou Rally Poland, která se uskuteční o prvním červencovém víkendu.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!