14. 6. 2015 20:59 − 3349× − 3

Sébastien Ogier se raduje již z letošní čtvrté výhry

Rally Sardinia dnes krátce po poledni skončila a stejně jako již letos třikrát zní jméno vítěze Sébastien Ogier.

Nedělní program na Sardinii sestával z poslední čtveřice zkoušek, které nabídly 45 ostrých kilometrů a měly zodpovědět otázku, zda-li si Ogier dojede pro další letošní vítězství, když na předchozích dvou soutěžích se radovali jeho soupeři. Po sobotě měl úřadující mistr světa pohodlný náskok přes dvě minuty na druhé Paddona, kterého v závěru druhé etapy zpomalily problémy s autem. A byl to právě Novozélanďan, kdo vyhrál dnešní první zkoušku, avšak to bylo z jeho strany vše, neboť zbylé tři měřené testy si rozdělily Volkswageny, když se dvakrát radoval Ogier (včetně vítězství na PowerStage) a jednou Latvala. Zmíněná PowerStage se stala zcela kořistí německého týmu, když druhý byl Latvala a třetí Mikkelsen.

Pokud jde o celkové pořadí, tak za vítězným Ogierem dojel na druhé příčce, která znamenala jeho životní výsledek, Paddon a třetí místo pak patřilo dalšímu zástupci korejské značky Neuvillovi, jenž se dokázal na pódium dostat z 8. příčky, která mu patřila v úvodu soutěže. Těsně pod stupni vítězů pak skončil Evans, jenž byl opět lepším z dvojice vozů M-Sportu, páté místo nakonec bral Ostberg a šestý byl jeho severský kolega Latvala.

Na sedmé příčce absolutně pak do cíle dorazil Protasov, kterého však více než body do celkové klasifikace zajímá umístění ve WRC2, kde se stal vítězem, přičemž cestu k vítězství dnes neměl klidnou, ale musel o něj ještě bojovat s Andreuccim, který nakonec dokončil jako druhý ve WRC2 a osmý absolutně. Třetí příčku v tomto dílčím šampionátu a devátou celkově pak bral Kopecký, který se na světové tratě vrátil po velmi dlouhé odmlce, ale ukázal, že ještě pořád dokáže stačit i jezdcům, kteří zde jezdí pravidelně. Nejrychlejší desítku pak uzavřel Al-Qassimi s DS3 WRC. Krátce se ještě vraťme do WRC2, kde se o závěr TOP 10 postarala dvojice Katařanů, když možná poněkud překvapivě byl rychlejším Al-Kuwari než Al-Attiyah, který tím pádem bral páté místo.