Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
27. 6. 2015 08:52 − 1371× − 0

Po včerejšku vede v Ypres Craig Breen

Sedm pátečních zkoušek Ypreské rally poznalo dva vítěze, ale v čele jede Breen, jenž na zkouškový čas nedosáhl.

Ypres rally představuje již pátý podnik letošní sezóny Mistrovství Evropy a i v Belgii posádky zůstaly na asfaltovém povrchu, na který se přesunuly při předchozí Circuit of Ireland. V pátek bylo v rámci první etapy nachystáno sedm měřených testů, které daly dohromady 83 ostrých kilometrů a jak je na této rally zvykem, začínalo se až v podvečer a končilo za tmy. A do soutěže nejlépe vstoupil vítěz shakedownu Abbring, který za volantem DS3 R5 vyhrál úvodní test o 14 desetin před Breenem s další erpětkou koncernu PSA. Třetí pak byl Princen a čtvrtý Loix s novou Fabií R5.

I na druhém testu vyhrál Abbring a v tomto testu mohla soutěž přijít o jednu z DS3 R5 na startu, když ve vysoké rychlosti šel do okolí tratě Bouffier, ale na jeho voze od zlínského Gemini Clinic Rally Teamu nezanechal kontakt s okolím žádné vážnější následky. To potvrdila RZ3, kterou Francouz vyhrál a stejného vítěze pak měla RZ4 a do servisu v polovině etapy pak jezdci přijížděli v následujícím pořadí. Na prvním místě Breen, jenž vydělal na defektu Abbringa, druhý byl Bouffier, třetí Lefebvre, totožný čas pak měl Princen a pátý byl Abbring.

Po servisu vyhrál Abbring RZ5, ale to byla jeho poslední dojetá zkouška, když na následující havaroval a svou DS3 R5 poslal několikrát přes střechu. Poslední test dne pak vyhrál Bouffier, ale na pořadí na konci etapy to noc nezměnilo. Ve vedení je Breen, který má necelých pět sekund k dobru na Bouffiera a poměrně malou ztrátu má i třetí Lefebvre, který startuje díky svému loňskému vítězství v JERC. Čtvrté místo drží Princen, pátý je pak Loix, který na vedoucího Breen a ztrácí 25 sekund.

Nejrychlejší Fiestu R5 dle dosavadního průběhu pilotuje Casier na páté příčce, sedmý je Verschueren , osmý McCormack s Fabií S2000, devátý Dumas, který ukazuje, že na asfaltu mohou být GT vozy, konkrétně jeho Porsche 911 GT3, konkurenceschopné a elitní desítku pak uzavírá Magalhaes. Z našich jezdců jede nejlépe 13. Tarabus, který je o příčku před Orsákem o pouhou jednu desetinu. Tlusťák je pak 20. a na 26. příčce absolutně a druhé v ERC2 za vedoucím Érdim, který mu je však jediným soupeřem.