2. 7. 2015 06:47 − 2135× − 0

Počet Adamů v Česku se rozrůstá

Seznam přihlášených posádek na červencovou Rally Bohemia čítá pětici dvojic s vozy Opel Adam.

Seznam přihlášených posádek na červencovou Rally Bohemia (10. – 12. 7. 2015), která bude druhým podnikem XTG Opel ADAM Cupu 2015 čítá pětici dvojic s vozy Opel ADAM. Ale na dalších závodech nemusí zůstat jen u tohoto počtu…

Pohárové ADAMy jednoznačně oslovily zájemce o vstup do rally. Nabízí solidní závodění, při rozumných finančních nákladech, bonusem jsou samozřejmě finanční pobídky promotér a XTG motorsport za výsledky na jednotlivých podnicích kalendáře XTG Opel ADAM Cupu. I proto se v Česku nedávno objevil další pohárový vůz Opel ADAM. Vůz zakoupil pražský tým Ralex Sport, za kterým stojí soutěžácká rodina Romana a Davida Štefanů. „ADAM pochází z Německa, vůz připravoval Opel Team Buschmann. Ale po Thüringen rally jsme ho lehce bouraný odkoupili. Momentálně prochází opravou, a tak termín Bohemie bohužel nestíháme,“ přiznal David Štefan. „Plánujeme ADAMa do budoucna, pokud seženeme nájemce, pronajímat, pravděpodobně se s ním v rámci testu na některé soutěži XTG Opel ADAM Cupu 2015 ukážeme,“ doplnil pražský pilot.

Zda se tedy počet účastníků XTG Opel ADAM Cupu rozšíří už na Rally Vyškov nebo v Pačejově zůstává otázkou, jisté ovšem je, že si zde pohárové ADAMy získávají v českém rallysportu zajímavou pozici.

„Samozřejmě každá aktivita k rozšíření počtu účastníků je skvělá. Věřím, že se tento vůz zapojí do pohárových klání co nejdříve. Třeba i s Davidem Štefanem za volantem, což by jistě bylo pro pravidelné účastníky, vedle Josefa Petáka, další měřítko jejich výkonnosti,“ říká šéf XTG motorsportu Zdeněk Pekárek.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!