Rally Bohemia finalovým závodem Regional Rally Cupu

Rally Bohemia je závěrečným závodem nově vzniklého polsko-německo-českého seriálu RRC.

 • 42. Rally Bohemia je závěrečným závodem nově vzniklého polsko-německo-českého seriálu Regional Rally Cup. Právě na Rally Bohemia se tak rozhodne o vítězích tohoto poháru tří států.
 • Mladoboleslavské soutěži předcházely březnová Rallye Erzgebirge v Německu a květnový Rajd Karkonoski v Polsku. Nyní se závěrečné kolbiště Regional Rally Cupu přesunuje do České republiky v rámci 42. ročníku Rally Bohemia. „Vznikla iniciativa pořadatelů dřívějšího Lužického poháru navázat na jeho tradici novým rallyovým seriálem založeném na propojení tří sousedních zemí. Jelikož přeshraniční spolupráce je vždy obohacujícím zážitkem pro jezdce a zdrojem zkušeností pro pořadatele, rozhodli jsme se do nově vzniklého Regional Rally Cupu letošní Rally Bohemia také zařadit,“ říká k začlenění soutěže do seriálu ředitel 42. Rally Bohemia Petr Pavlát, a pokračuje: „Již při jeho prvním ročníku odstartovalo v rámci Regional Rally Cupu zatím téměř třicet účastníků. Na Rally Bohemia je do něj přihlášeno 28 posádek. To svědčí o tom, že se tento seriál setkal s příznivou odezvou i u jezdců.“


  Průběžně vedoucí posádka RRC

  Pojďme se podívat, jak si zatím stojí v průběžném hodnocení poháru jednotlivé posádky. V absolutní klasifikaci se o prvenství zatím dělí česká posádka Petr Pertlíček sen. – Petr Picka na Mitsubishi Lancer s polskou posádkou Zapała Mariusz – Gwiazda Łukasz na Subaru Impreza. Oběma dvojicím se podařilo získat shodně jedno druhé a jedno třetí místo. Do boje o vítězství však budou chtít jistě promluvit také rychlí Poláci Jaroslaw a Marcin Szejovi na dalším Subaru, kterým se podařilo zvítězit na Rallye Erzgebirge. To samé lze říci o posádce Michal Srb – Radim Osička, kteří drží díky překvapivému vítězství na Rajdu Karkonoski s vozem Citroën C2 slabší kategorie R2 průběžné třetí místo absolutně. Reálnou šanci na zisk některého z absolutních stupňů vítězů mají ještě polské posádky Nowak – Dwornik a Schenk – Handwerker na Hondách Civic Type-R.

  Favorité ve třech objemově nejsilnějších třídách 5 nad 2000 ccm, 4 do 2000 ccm a 3 do 1600 ccm jsou shodní s výše jmenovanými kandidáty na přední umístění absolutně. Ve třídě 2 do 1400 ccm zatím s náskokem vedou Němci Tobias Edelmann – Sven Uhlrich na Škodě Fabia před českou dvojicí Jiří Zahrádka – Tomáš Šmíd se Škodou Felicia, pro které bude Rally Bohemia doslova domácí soutěží. Silně obsazená třída 1 do 1000 ccm je výhradní doménou německých posádek s vozy Trabant 601. Zatím tvoří jejich vedoucí trojici Eichhorst – Vach, Knorn – Krajewski, Eckl – Strauss. Situace je zde však celkově poměrně vyrovnaná a na Rallye Bohemia se přihlásilo hned osm posádek, takže můžeme očekávat na českém území velkou bitvu těchto nízko-objemových duroplastových vozů o konečné umístění v Regional Rally Cupu.

  Automobily startující v rámci Regional Rally Cupu pojedou v závěru startovního pole soudobých vozů 42. Rally Bohemia.

  Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka ŠKODA AUTO.

  Rally Bohemia je k nalezení též na sociálních sítích.

  Facebook: www.facebook.com/rallybohemia
  Twitter: twitter.com/RallyBohemia
  Youtube: www.youtube.com/user/RallyBohemia
  Instagram: instagram.com/rallybohemia
  web: www.rallybohemia.cz

  Komentářů celkem: 0
  Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!