20. 7. 2015 18:58 − 2678× − 2

Náročná, krásná a vybojovaná Rally Bohemia

Třetí místo ve „dvoukolkách“ a zlato ve třídě 6 je nejlepším výsledkem dosavadní kariéry soutěžáka ze Semčic.

Skvělého výsledku dosáhl na Rally Bohemia Filip Mareš. Se spolujezdcem Honzou Hlouškem a Fabii R2 z dílen Montrago-Racing se hned od úvodu pohybovali na předních příčkách a domácí soutěž si před zraky mnoha svých fanoušků maximálně užívali. Konečné třetí místo ve „dvoukolkách“ a zlato ve třídě 6 je pak nejlepším výsledkem dosavadní kariéry soutěžáka ze Semčic u Mladé Boleslavi.

Trochu netradičně byla tentokrát Rally Bohemia rozvržena do obou víkendových dnů, z nichž hned ten sobotní nabídl posádkám velmi náročné úseky na úpatí Jizerských hor. Filip s Honzou tak po krátkém rozehřátí v ulicích Mladé Boleslavi, zamířili hned na nejdelší, sychrovskou RZ soutěže. Od úvodních kilometrů závodu, se mladé posádce dařilo navázat na tempo z Hustopečí a držet se v popředí nejen třídy 6, ale i v hodnocení dvoukolek. „Na „bohemku“ jsme se s Honzou moc těšili. Přišlo nás podpořit velké množství našich fanoušků a přátel, proto jsme se chtěli na domácím závodě ukázat v dobrém světle. Rally pro nás začala pátečním slavnostním startem, jehož atmosféra byla úžasná. Třikrát jsme si projeli také shakedown a po něm už se těšili na první RZ,“ vrací se Filip k chvílím před startem a pokračuje: „Ještě před diváckou zkouškou v Mladé Boleslavi, nás postihly trable s interkomem, takže úvod soutěže nebyl ideální. Bondy jsme absolvovali na záložní interkom záložního interkomu, který měl Honza na klíně. Problém se nám ale podařilo před náročnými vložkami vyřešit a my se tak mohli soustředit jen na náš výkon. Z jízdy jsme měli opravdu radost, Fabia R2 fungovala parádně a časy nás řadily na druhou příčku ve třídě. O skvělou pozici jsme bohužel přišli při druhém průjezdu náročným Šumburkem, kde jsme jako mnoho dalších posádek, „dělali gumu“ na vyfrézovaném úseku. Hodně nás to mrzelo, protože Šumburk nám do toho okamžiku opravdu „chutnal“. Následná jízda s defektem předního kola, znamenala ztrátu půl druhé minuty. Před posledním, krátkým testem, nám chybělo necelých 6 vteřin ke druhé příčce ve třídě. Bojovali jsme tedy do úplného konce a zajeli druhý čas ve „dvoukolkách“. Ani soupeřům se v závěru nevyhnuly problémy a my tak dotáhli sobotní etapu k vítězství ve třídě a ke skvělému druhému místu v 2WD,“ uzavírá shrnutí první etapy pětadvacátý jezdec jejího hodnocení.

Druhá etapa Rally Bohemia, znamenala pro všechny její účastníky změnu charakteru trati. Rychlostní zkoušky situované na mladoboleslavsku, byly rychlejší a širší, což nahrávalo do karet silnějším vozům. „V neděli jsme nechtěli jet pouze na udržení dobré výchozí pozice ve třídě. Jednak se nám otevírala možnost i na moc pěkné umístění v 2WD, především se ale bojovalo o etapové body. Dobrý vstup do první sekce, pokazil defekt zadního kola, nedaleko před cílem úvodní RZ. Naštěstí to pro nás neznamenalo žádnou velkou ztrátu, jen jsme si v dalších vložkách museli dávat o to větší pozor. Na rychlých tratích se nám podle očekávání také začali přibližovat soupeři se silnějšími vozy,“ popisuje zrod dramatické zápletky jeden z jejích hlavních aktérů a pokračuje: „Do závěrečné sekce, ve které po zrušení druhého průjezdu Lobčí, zůstaly Vinec a Staroměstská, jsme nastupovali s odhodláním podat co možná nejlepší výkon. Zkrátka jsme nechtěli naše pozice ve „dvoukolkách“ dát zadarmo. Pokusili jsme se vyvarovat drobných chyb z prvního průjezdu a vylepšit náš čas, nikoliv však za cenu vyššího rizika. To se nám podle našeho mínění i podle časomíry podařilo. Přesto jsme se před závěrečnou vložkou propadli o jednu desetinu vteřiny na třetí místo. Krásný souboj se soupeři na silnějších vozech jsme si opravdu užívali. I do poslední RZ jsme nastupovali s cílem jet v tempu a pokusit se tu desetinu někde „vydolovat“. Nakonec jsme v ulicích Mladé Boleslavi zajeli s Davidem Tomkem shodný čas a jemu tak zůstala desetina k dobru,“ líčí napínavý závěr jezdec třetí nejrychlejší „dvoukolky“ letošní Bohemie.

Po krásném a napínavém souboji si tedy mladá posádka týmu Montrago-Racing, převzala na cílové rampě v Mladé Boleslavi nejen ceny za vítězství ve třídě 6 a R2B, ale i za přesvědčivé vítězství v MČR Juniorů. Jako bonus potom mohli svou Fabii R2 dekorovat poháry za vybojovaný bronz v hodnocení 2WD. „Chtěl bych moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás podporovali. Byla radost v takové atmosféře závodit, je to i jejich vítězství. Velké poděkování musíme směřovat také týmu Montrago-Racing, našim partnerům a v neposlední řádě našim blízkým. Doufáme, že nabyté zkušenosti, kterých nám tento závod nabídl požehnaně, budeme moci brzy využít na dalších závodech,“ uzavírá povídání o domácí soutěži třiadvacetiletý soutěžák.

Příležitost k tomu budou Filip Mareš s Janem Hlouškem mít už o nadcházejícím víkendu, kdy se v kokpitu Fabie R2 představí v rámci druhého pokračování Rallysprint série, XXIII. Rally Vyškov.

Komentářů celkem: 2
20. 7. 2015 19:35
0 0
Výborný výkon! Gratulace smajlík
20. 7. 2015 21:18
0 0
bomba pánové, bomba smajlík i David Tomek zajel skvěle, když vezmu, jak moc málo v autě sedí, dvoukolky měly šťávu smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama