Bohemka na výbornou pro Kamence s Jurkou

Rally Bohemia byla prvním společným startem pro nově vzniklou mladou posádku Matěj Kamenec – Adam Jurka.

Rally Bohemia byla prvním společným startem pro nově vzniklou mladou posádku Matěj Kamenec – Adam Jurka. Pro Matěje Kamence to byl druhý start v rally a oba starty dopadli výborně. Na Bohemce kluci vyhráli Opel Adam Cup.

Na Valašské rally se vedla Matěje posadil zkušený spolujezdec Lukáš Říha, na Bohemce však došlo ke změně a místo navigátora zaujal Adam Jurka. „Novým spolujezdcem je můj dlouholetý kamarád Adam Jurka. Známe se už od základní školy. Adam motorsportem žije, ale nikdy neměl možnost se jej aktivně účastnit. Dlouhou dobu jsme spolu absolvovali závody jen z pozice diváků. Můj první závod jsem však chtěl odjet s někým, kdo již má nějaké zkušenosti a proto jsem jel s Lukášem Říhou, který mi předal mnoho zkušeností. Na dlouhodobější spolupráci jsem však chtěl někoho, kdo je blíž než Lukáš, který žije v Praze. Volba proto padla na Adama. Vsadil jsem na to, že si v osobním životě rozumíme a věřil jsem, že takto to bude fungovat i v autě. Po prvním závodě mám z Adama dobré pocity. Myslím si, že já, Adam a ADAM jsme byli jako jeden stroj a vše fungovalo na sto procent. Jsem spokojený,“ popsal novou spolupráci Matěj Kamenec.

Rally Bohemia byla do kalendáře Opel Adam Cupu zařazena dodatečně a posádky účastnící se tohoto seriálu absolvovali jen páteční etapu. Matěj s Adamem dostali od pořadatelů přidělené startovní číslo 67 a všichni čekali, zda posádka naváže na skvělé výkony z Valašské rally. Mladá dvojice se hned od začátku soutěže držela v popředí hodnocení cupu. „Závod probíhal bez technických problémů, jen po shakedownu nám mechanici měnili řízení. Jednu menší krizi jsme měli na nočním Šumburku, kde jsme se přetočili. Naštěstí to bylo v relativně malé rychlosti a my jsme mohli pokračovat dál,“ řekl Matěj Kamenec.

Posádka se bez větších komplikací probojovala těžkými rychlostními zkouškami až do cíle, kde se radovala z vítězství v Opel Adam Cupu. Za sebou nechala i zkušeného Josefa Petáka. K tomu všemu lze považovat za výborný výsledek 36. místo absolutního pořadí, když vezmeme v potaz Matějův teprve druhý start v rallyové kariéře.

„Bohemku jsme si s Adamem moc užili. Rychlostní zkoušky se nám líbily především svým techničtějším charakterem, na jaký u nás na vsetínsku nejsme vůbec zvyklí. Bohužel na Rally Bohemia nestartoval Robert Hordossy, a tak nás jelo jen pět v cupu. Na první rychlostní zkoušce navíc urazil kolo Radek Hůla, což mě velmi mrzelo. Výsledek hodnotím pozitivně. Překvapili jsme našim výkonem především sami sebe. Doufali jsme, že se budeme schopni držet špičky. To, že jsme s každou erzetou náš náskok zvyšovali jsme opravdu nepředpokládali. Zůstáváme však nohama na zemi, ve Vyškově nám může Pepa Peták vše vrátit,“ radoval se v cíli z výborného výsledku Matěj Kamenec.

Dalším startem, kde by se posádka Matěj Kamanec – Adam Jurka měli se svým Opelem Adam objevit, bude Rally Vyškov, který je naplánovaný již nadcházející víkend. Doufáme, že talentovaná posádka naváže na skvělé výkony z předchozích startů.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!