27. 7. 2015 10:43 − 1311× − 0

Duck Racing má za sebou Vyškov a připravuje se na Most

Pražský tým Duck Racing nelenil ani poslední červencový víkend.

Pražský tým Duck Racing nelenil ani poslední červencový víkend. Na programu byl totiž druhý podnik Rallysprint Série, který se konal ve Vyškově. Tam nechyběl ani Lumír Firla, který bral vyškovskou soutěž především jako přípravu na nadcházející vrchol sezony-srpnovou Barum Rally.

Jsou tomu teprve dva týdny od smolné Bohemky, ale Firla už opět seděl v rallyovém speciálu. Vyškovský start byl však pro Firlu přeci jen v něčem odlišný. A to rovnou ve dvou věcech. Orlovský rodák totiž nechal oddechnout svůj stávající vůz před náročnou Barumkou a ve Vyškově řádil za volantem staršího typu Imprezy STi. Druhá změna se udála na sedadle spolujezdce, kde současného navigátora Zdeňka Jůrku nahradil zkušený Jaroslav Jugas.

A trojici Firla-Jugas-Impreza to tentokrát sedlo na jedničku. V první rychlostní zkoušce ještě Firla lehce zaváhal, když trefil jeden z retardérů, za což byl penalizován přičtením 30 sekund, ale poté už jezdec týmu Duck Racing ukazoval, co v něm skutečně je. V dalších sedmi testech totiž Firla prakticky neustále zajížděl časy v TOP 5, což mu v cíli vyneslo celkové 6. místo.

„Start ve Vyškově jsme brali vyloženě jako trénink na Barumku. Jde především o to, abych zůstal v závodním tempu, takže je jedno, že jsem jel se starší Imprezou nebo, že Zdeňka vystřídal na jednu soutěž Jarda Jugas. První erzeta ještě nebyla úplně podle mých představ, ale poté už to bylo velmi dobré. Rád bych na tento výsledek navázal právě na Barumce,“ potvrdil Lumír Firla.

Legendární Barum Czech Rally Zlín je na programu poslední srpnový víkend, nicméně Duck Racing bude závodit zase již za dva týdny. Do západočeského Mostu se totiž vydá okruhová divize pražského týmu společně s Petrem Kačírkem a Danielem Skalickým. Na mosteckém autodromu bude na programu již čtvrtý podnik MMČR v závodech na okruzích. Kromě českého mistrovství budou Skalický s Kačírkem opět usilovat o body do Mistrovství zóny střední Evropy a ESET V4 Cupu.

„Most je tradiční srpnová zastávka. Snad nebude takové vedro jako v posledních dnech, ale na druhou stranu my a naše vozy jsme připraveni na cokoliv. Naposledy jsme závodili na konci června na Slovensku, takže musím přiznat, že už se na další závody moc těším. Budeme bojovat o upevnění průběžného vedení v MMČR jak ve sprintu, tak i ve vytrvalosti a já pevně věřím, že tomu tak bude,“ prozradil šéf týmu Petr Kačírek.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!