Rally Agropa Pačejov nabídne kvalitní startovní pole

Oblíbená západočeská soutěž se pojede již tuto sobotu.

Oblíbená západočeská soutěž se pojede již tuto sobotu. Nově vzniklá Rallysprint série vzbuzovala u některých pořadatelů obavy o naplnění startovního pole. Pačejovským navíc nenahrávalo ani to, že jsou jediným „českým“ podnikem v kalendáři. Převážná část seriálu se totiž odjede na Moravě. Nakonec ve startovní listině figuruje velmi pěkných 123 posádek. Z toho je 31 posádek přihlášeno do Mistrovství České republiky v rally historických vozidel. Historická vozidla na pačejovskou rally vždy patřila a základna západočeských posádek to jen dokládá. Dalších devět posádek se představí v rámci České trofeje v rally pravidelnosti.

O absolutní prvenství budou bojovat účastníci takzvaného Poháru 2+ pro silné vozy s pohonem všech kol. Tam se představí několikanásobný vítěz EPLCond rally Agropa Roman Odložilík. Ten přiveze svůj Ford Fiesta R5. V barvách domácího Automotoklubu Pačejov bude startovat Jan Sýkora se Štěpánem Palivcem také s Fordem Fiesta R5. Po velmi dobrém výkonu na Rally Bohemia musíme mezi velké favority zařadit i posádku Dohnal – Venclík na velmi atraktivním voze Ford Focus WRC. Pozadu nebude chtít jistě zůstat ani Martin Vlček nebo Petr Trnovec na vozidlech Škoda Fabia S2000. Velkou bitvu můžeme očekávat mezi produkčními vozy. Tam bude startovat velký favorit Václav Kopáček s Barborou Rendlovou na Subaru Impreza. Po velmi dobrém výkonu na posledním podniku ve Vyškově lze očekávat kvalitní časy také od Pavla Ševčíka na Mitsubishi Lancer. Ve Vyškově zazářil také Radoslav Nešpor s atraktivní Porsche 997 GT. Uvidíme, zda mu budou sedět i pačejovské tratě. Unikátní vůz Toyota Corolla WRC představí plzeňský Jiří Jírovec.

V hlavním poli Rallysprint serie nebude chybět nikdo ze špičky. Velkým favoritem je průběžně vedoucí posádka Smékal – Hýbnerová na Citroenu DS3 . Stejný vůz představí další špičkový jezdec Ondřej Bisaha. Konkurenční Renaulty osedlají Patrik Rujbr a Jan Lunga. Nebude chybět tovární jezdec Peugeotu Sport ČR Tomáš Pospíšilík na Peugeotu 208 R2. Stejný vůz bude pilotovat další favorit Martin Vopatřil. Exotický Ford Fiesta Kit Car po několika letech v Pačejově ukáže Petr Zedník. V rallysprint serii je tedy adeptů na vítězství hned několik. Lze tedy očekávat tuhé boje o body do seriálu.

V Mistrovství ČR historických automobilů je největším favoritem posádka Krejča – Šárka na Škodě 130 LR. Se stejným vozem bude o vítězství bojovat legendární okruhový závodník Břetislav Enge s dcerou Lucií. Za domácí Automotoklub Pačejov se o čelo popere Václav Hostaš s Janem Valešem na voze Lada 2105 VFTS. Exotickou Alfu Romeo představí posádka Hustý – Tesař, která mnohokrát ukázala, že se i s tak starým vozem nechá bojovat o první místo. Asi nejhezčí vozidla startovního pole – Lancia Beta představí domácí Jaroslav Kroupar. Druhý vůz bude pilotovat Jaroslav Strnad.

Startovní pole nabízí bezesporu kvalitu i kvantitu. Nezbývá tedy, než se do Pačejova a okolí přijet podívat. Vše začne v pátek večer předstartovní show na náměstí v Horažďovicích, zakončenou velkolepým ohňostrojem. V sobotu se pak již bude bojovat na rychlostních zkouškách. Nejlepší posádky jsou očekávány v cíli kolem 17. hodiny.

Všechny podrobné informace k EPLcond Rally AGROPA jsou k dispozici na www.rallyagropa.cz.

Komentářů celkem: 7
5. 8. 2015 05:44
0 0
Sýkorka! smajlík
5. 8. 2015 06:42
0 0
A nejlepším spolujezdcem bude vyhlášen Marcel Tuček smajlík
5. 8. 2015 12:06
0 0
Ale Sykora není mezi ppřihlášenyma posadkamasmajlík
5. 8. 2015 13:20
0 0
Není, ale jeho přihláška byla posvěcena Autoklubem. Původně mezi přihlášenými byl, sháněl jiné auto (WRCo?), nesehnal, tak stáhnul přihlášku, nakonec mu ale zůstane volné jeho auto, které původně mělo jet v Rakousku, ale nepojede. Asi taksmajlík
5. 8. 2015 16:18
0 0
shacki: Právě jsem ho tam v přihlášených taky viděl. Ale pak se stratil proto se ptam...smajlík
5. 8. 2015 20:38
0 0
Původně napsal Koukola Josef
A nejlepším spolujezdcem bude vyhlášen Marcel Tuček


Tak určitěsmajlík Ale můžu prozradit že se Marcel ujme i volantu a zavzpomíná na závodění se Škodovkou...
5. 8. 2015 23:07
0 0
Původně napsal Frouz
shacki: Právě jsem ho tam v přihlášených taky viděl. Ale pak se stratil proto se ptam...

http://www.meteleskublesku.cz/media/12/snd/24.mp3 smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!