Aleš Holakovský - eWRC.cz
6. 8. 2015 13:54 − 8326× − 11

Tarabus & Trunkát na Barum Rally se Škodou Fabia R5

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem budou jako jedna z prvních soukromých posádek na světě startovat s vozem Škoda Fabia R5.

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem budou jako jedna z prvních soukromých posádek na světě startovat s vozem Škoda Fabia R5. Jejich premiérové vystoupení s novým vozem se odehraje při domácí Barum Czech Rally Zlín.

Posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát drží v letošním šampionátu FIA Mistrovství Evropy v rally průběžnou osmou příčku v absolutním pořadí. Boj o další evropské body z Barum Czech Rally Zlín bude ve znamení učení se s novým, netrpělivě očekávaným vozem: „Díky Romanu Krestovi a jeho týmu Kresta Racing dostaneme jako první český soukromý tým příležitost startu se Škodou Fabia R5. Velice nás to těší a zároveň je to pro nás velká odpovědnost. Auto bude samozřejmě úplně nové jak pro nás, tak pro celý tým,“ potvrzuje napjatá očekávání spolujezdec a manažer posádky Daniel Trunkát.

„Těšíme se na nový český vůz a především na novou výzvu, kterou bude naučit se jej využívat, a to v pokud možná co nejkratší době. Doufáme, že se nám podaří s vozem úspěšně najet nějaké testovací kilometry, během nich nalézt vyhovující nastavení vozu a v rámci možností se s „R5kou“ co nejvíce seznámit. Samozřejmě je pravdou, že žádný test nemůže nahradit ostrý závod. Ten bohužel do Barum Rally už žádný absolvovat nestihneme, čili budeme se při Barumce učit hned naostro,“ popisuje nejbližší priority pilot Jaromír Tarabus.

„V současné době jsme po třech a půl letech závodění dokonale sžití s Fabií ve specifikaci S2000. Takže až samotný závod nám dá odpověď na to, zda se budeme na schopni už na Barumce na vůz kategorie R5 adaptovat do té míry, abychom s ním jeli stejně rychle, nebo optimálně ještě rychleji, než bychom jeli s S2000. Změna to bude velká, vždyť já mám s turbomotorem na závodních tratích za celou svoji kariéru pouze jedinou zkušenost, když jsem v roce 2011 startoval s produkčním Mitsubishi právě na Barum Rally,“ uvažuje Jaromír Tarabus.

„Jsme si vědomi kvalit tohoto nového vozu, ale na druhou stranu se nám bude muset nejprve podařit se s vozem natolik seznámit, abychom se s ním mohli pokusit navázat na naše zavazující výsledky na Barumce z posledních tří let,“ poznamenává spolujezdec posádky, které se v posledních letech podařilo na Barum Rally získat čtvrté, třetí a páté místo, přičemž to páté bylo loni okořeněné ziskem prestižního ocenění Colin McRae Flat Out Trophy a vítězstvím v samostatném hodnocení druhé etapy. „V neposlední řadě patří poděkování našim partnerům, bez kterých by se start s novým vozem nemohl uskutečnit,“ uzavírá Daniel Trunkát.

Pro další zajímavosti z dění v týmu před Barum Czech Rally Zlín sledujte facebookový profil Tarabus&Trunkát Rally team.

Komentářů celkem: 11
6. 8. 2015 16:52
0 0
Nóó tak to je "óbrpecka"smajlík
6. 8. 2015 18:20
0 0
Budu u trati držet palce, je to sympatická posádka a určitě by si zasloužili nějaké to umístění na bedně smajlík
6. 8. 2015 19:35
0 0
Nevěděl jsem že má Roman Kresta takovou "silnou vazbu" na továrnu. Je vidět, že pro škodovku něco udělal a vedení oddělení motorsportu to ví. To su moc rád smajlík
6. 8. 2015 19:46
0 0
Paráda, tak ještě aby ta fabia R5 vyšla Kostkovi a opravdu letos nádhera!!!!smajlíksmajlíksmajlíksmajlík
6. 8. 2015 20:06
0 0
6. 8. 2015 21:29
0 0
T+T zrají jak víno, je radost je vidět na RZ.
Držím palce s R5.
6. 8. 2015 21:31
0 0
Původně napsal Radůz
Nevěděl jsem že má Roman Kresta takovou "silnou vazbu" na továrnu. Je vidět, že pro škodovku něco udělal a vedení oddělení motorsportu to ví. To su moc rád


Vždyť o tomto se šuškalo alespoň od Hustopečí. Velmi dobrý jezdec v autě špičkového privátního týmu je zárukou velmi dobrého výsledku. A Jaromír umí jezdit především hlavou.
6. 8. 2015 21:34
0 0
Původně napsal Bobinracing
Paráda, tak ještě aby ta fabia R5 vyšla Kostkovi a opravdu letos nádhera!!!!


Jestli Wevers posílá auto z Německa na Blízký východ, tak nevím. A nad autem, které servisuje nemá vládu (prostě neříká mu pane)!! A Fabií R5 v termínu Barumky není moc volných!! A pokud se mýlím, tak zkus jmenovat.
ZED
7. 8. 2015 09:03
0 0
Nevíte někdo jestli chystá start i samotný Roman Kresta?
7. 8. 2015 15:19
0 0
Bude to tedy znamenat že S2000 o ktrerou se střídal s Honzou Černým už zůstane Honzovi?Tedy více startů pro Honzu?
8. 8. 2015 01:05
0 0
To záleží spíše na tom, kolik si Honza dokáže sehnat peněz.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!