Přichází znovu čas Hyundaie?

Když loni Thierry Neuville v Německé rally zvítězil a druhý dojel jeho týmový parťák Dani Sordo, byla to bomba.

Když loni Thierry Neuville v Německé rally zvítězil a druhý dojel jeho týmový parťák Dani Sordo, byla to bomba. Pro jezdce i samotný tým. Letos korejská značka na stejný milník stále čeká, maximem je druhá příčka belgické jedničky ze Švédska. Proč by ale nemohlo vítězství přijít znovu na prvním asfaltu sezóny, tzn. v Německu?

V loňském ročníku soutěže na zpevněném povrchu se Thierry Neuville dostal do čela výsledkové listiny až tři zkoušky před cílem. Skoro po celý závod mu byl v patách Dani Sordo a poskočil-li Belgičan o příčku výše, svezl se s ním i zkušený Španěl.

"Máme na rally z loňského roku dobré vzpomínky – bylo to naše první vítězství pro tým, který udělal velice velký výsledek ve velmi krátkém čase. Získání vítězství v první sezóně bylo pro tým něco neočekávatelného a budeme se snažit, co bude v našich silách, i tento rok. Doufejme, že máme stejnou rychlost jako v loňském roce a stejnou sebedůvěru," říká před Německem Neuville. V jeho slovech lze vyčíst pochybnosti, jak na tom letos Hyundai na asfaltu ve skutečnosti je, takže nezbývá, než si počkat na výsledky z německých rychlostních zkoušek.

Thierry Neuville mluví o ADAC Rallye Deutschland jako o domácí soutěži. Belgičan to má z rodného město do centra podniku – města Trier – zhruba 80 kilometrů. Na závodě se představí se startovním číslem 209 v rámci národního mistrovství i Neuvillův bratr Yannick. "Tato soutěž je velmi blízko mého rodného města Sankt-Vith, a proto přijede mnoho příbuzných a přátel, aby nás podpořili. Můj bratr taky bude soutěžit, takže to bude obrovská událost pro naši rodinu," dodává průběžně pátý muž hodnocení jezdců.