2. 9. 2015 11:39 − 1498× − 0

Rally Gukovo – komentář

Ruské posádky po tříleté pauze zavítaly do hornického města Gukovo, aby tam spolu svedly důležité boje.

Ruské posádky po tříleté pauze znovu zavítaly do hornického města Gukovo, aby tam spolu svedly důležité boje o mistrovské body. Před šestým podnikem jich měl na kontě největší množství pilot Mitsubishi Vadim Makarov, ale druhý Oleg Toporov se stejnou technikou zaostával o pouhé tři body. Jestli Toporovovi něco hrálo do karet, pak to byla statistika dosud odjetých pěti rally. V každé z nich vyhrál jiný jezdec a Toporov se zatím neradoval ani jednou. Aby navázal na tyto letošní zvyklosti, musel porazit několik rychlých soupeřů. Vedle lídra mistrovství to byla hlavně dvojice rychlých Subaru ze stáje Uspenskiy Rally Tecnica, za jejichž volanty usedli Sergey Uspenskiy a Grigoriy Tregubov. I oni už letos vyhráli po jedné soutěži. Poslední vítězství pak měl na svém kontě před uplynulým víkendem Sergey Geraschenko.

V Rally Belye Nochi usednul do Mitsubishi Lancer EVO IX a hned si s ním do cíle dojel pro vítězství. Do Gukova ovšem Geraschenko přijel se Subaru a to se ukázalo jako špatná volba. Porucha motoru jej totiž předčasně vyřadila ze hry. Stejný problém stál za předčasným odstoupením rovněž v případě Toporova. Pilot Mitsubishi kvůli tomu ztratil nejen kontakt s lídrem mistrovství, ale dokonce se ze druhého místa propadnul na třetí. O vítězství spolu v celé délce 131 ostrých kilometrů bojovali Makarov a Uspenskiy. Množství nejrychlejších zajetých časů si mezi sebe oba rozdělili rovným dílem. Zatímco Makarov vyhrál šest ze sedmi prvních testů, jeho soupeř kraloval druhé půlce rally. Drtivý finiš se Uspenskému povedl a po projetí cílem poslední rychlostní zkoušky se mohl o 9,8 sekundy radovat z druhého letošního vítězství. Tento triumf pilota Subaru zároveň vynesl na průběžnou druhou příčku v mistrovství.

Výsledky soutěže ruského šampionátu

Stav šampionátu: 1. Makarov 224, 2. Uspienskiy 204, 3. Toporov 163, 4. Tambovtsev 141, 5. Geraschenko 122, 6. Leluh 119