Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
14. 9. 2015 11:10 − 4276× − 16 0

Sébastien Ogier: Chci se nadále zlepšovat

Včera získal Sébastien Ogier svůj třetí jezdecký titul v řadě, ale jezdec se chce i nadále zlepšovat a být lepším pilotem.

Australská rally znamenala pro Sébastiena Ogiera další vítězství v letošním šampionátu a také mu pojistila zisk titulu mistra světa, který získal již potřetí za sebou a Francouz tak zase o rok prodloužil sérii, kdy v MS nezískal titul nikdo jiný, než ten se jménem Sébastien, když poslední titul jezdce s jiným křestním jménem bral v roce 2003 Petter Solberg. Pokud zůstaneme u statistik, australské prvenství znamenalo letošní sedmou Ogierovu výhru, když k tomu připočteme dvě druhá místa tak zjistíme, že pouze jedinkrát letos Francouz chyběl na pódiu (Argentina 17. místo kvůli technice) a v celkovém účtování kariéry šlo o Ogierovo 31. vítězství, což jej posunulo na druhé místo historických tabulek před Marcuse Gronholma, který vyhrál 30 soutěží. A jak se nechal Sébastien Ogier slyšet, rád by se zlepšoval i nadále a hledá místa, kde by vylepšil svůj jízdní projev.


© Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

"Je to o zlepšování jízdní stopy, porozumění rozpisu a cestě, způsobu průjezdu zatáček a o chování se k pneumatikám při tom, když se současně snažíte jet jak nejrychleji je to možné. Neustále o těchto aspektech jízdy přemýšlím, protože tím analyzuji svou jízdu a výkon, který jsem na trati odvedl a i přes to, že mohl být už hodně dobrý, snažím se jej pořád zlepšovat," vypočítává Seb Ogier místa, kde hledá další zlepšení, ale současně dodává, že ne vždy se mu to musí podařit, "nechci znít arogantně a neříkám, že mohu být lepší, ale nad tím, co mohu zlepšit neustále přemýšlím. Stejně jako každý člověk mám pochyby. Je důležité zabývat se věcmi okolo sebe, toho co děláte a snažit se být ještě lepším."

A když se Seb Ogier krátce vrací k hodnocení svého australského, neopomíjí svou letošní tradici, když se opět zmiňuje o tom, že nečekal, že se svou startovní pozicí, když po dva dny čistil cestu, může vybojovat vítězství. "Myslím si, že nikdo si nepředstavoval, že je možné tuto rally vyhrát jedouc jako první auto na trati. Při seznamovačkách jsme viděli tratě a vypadalo to jako nemožné. Ale celou soutěž jsem se snažil a pokud se snažíte nevýhodu trati kompenzovat, tak možná snažíte ještě víc. První dva dny byly náročné, ale myslím si, že jsme odvedli jeden z našich vůbec nejlepších výkonů," uzavírá své hodnocení Australské rally Sébastien Ogier.

Komentářů celkem: 16
14. 9. 2015 13:48
0 0
,,Myslím si, že nikdo si nepředstavoval, že je možné tuto rally vyhrát jedouc jako první auto na trati " A já si zas myslím, že si to představovali všichni, včetně Ogiho, pro druhé místo si tam nejel smajlík ale přece nenaruší tradici a musí trošku zdůraznit, jak dobrý výkon podal, on by si toho totiž jinak jistě nikdo nevšiml....smajlík
14. 9. 2015 21:40
0 0
Ono nad Ogierovými výkony kde kdo mávne rukou s komentářem, že jej ani nevýhodná pozice o moc nepřipraví, ale mě by zajímalo, jak by na tom byli ostatní jezdci, kteří by startovali z první pozice. Jak by se na nich tento handicap projevoval, jak by jej komentovali třeba Latvala nebo Meeke a jaké by byly jejich pozice po prvním či druhém dni? Je to jen dohad, ale myslím, že v tomhle je Ogier dál než ostatní. Je bez konkurence, protože ta je buďto výsledkově velmi labilní a tudíž často pod tlakem, nebo deprimovaná technikou či kolísající rychlostí a spolehlivostí. Ano, narážím tím na týmového kolegu a velkou naději všech anti-Ogierů Latvalu, naději i adepta na vyhazov v jednom Meeka a velké zklamání Neuvilla. Největší šanci má podle mě Latvala, hodí vše za hlavu, sezónu dojede jak nejlépe umí a s pozitivy a formou vtrhne do další sezóny, kde bude mít Ogiera vždy na dostřel. Pak to snad vyjde a Jari by mohl přerušit francouzskou sérii. Ale to jsou asi jen zbožná přání.
14. 9. 2015 21:45
0 0
S tím zbožným přáním máš úplnou pravdu.
14. 9. 2015 22:08
0 0
ElKubin, neodpustím si malé rýpnutí. Přesně tohle chtěl Jari udělat už letos a jak to dopadlo. Obávám se, že Ogimu nikdo stabilně stačit nebude, přijde mi, že jeho pronásledovatelé musí jet takovou hranu, že to často dopadá, tak jak to třeba v případě Meeka dopadá... A jestli ho Matton vyhodí tak je u mě blbec smajlík (ale to sem nepatří)
14. 9. 2015 22:17
0 0
Původně napsal kuře
(ale to sem nepatří)
ale patří, takhle má diskuze vypadat smajlík
14. 9. 2015 23:03
Upraveno 23:05
0 0
Ogierovi gratuluji...o tom ani potom...kluk umí a techniku má k dispozici taky vynikající.To, že mu nešlape na paty Latvala je pro mě zarážející i únavné (sezóny jak přes kopírák..vyhrát doma ve Finsku a sebrat drobky sem tam z nějáké soutěže)...progres žádnej. Meek...hmm...co dodat...smlouva na roksmajlík takže pod tlakem je. Nic méně, umí tlačit na pilu a to se mi líbí. Je závodník srdcem i duší a to k rally patří, proto ji milujem. A to co jsem napsal o Meekovi se absolutně nedá říci pro letošek o Neuvillovi...to je ostuda co předvádí. Opravdu chce dojíždět pro body za 5,6,7 místa ?Kde je jeho dravost, chuť závodit která naopak nechybí Paddonovi?Vždyť musí vidět časy i telemetrii vozu v porovnání s kolegy a v depu koukat na záda třetímu jezdci? Měl by se zamyslet a néé dávat rozhovory typu "nemá cenu riskovat kvůli druhému místu" ( http://rallyzone.autoroad.cz/ze-sveta/72803-neuville-nemusim-nic-dokazovat-proc-bych-mel-zbytecne-riskovat )

Tak nevím..z mého pohledu tu máme maníka co bude útočit na Loebův rekord v titulech, pokud se někdo neprobere nebo nepřijde nějákej jinej drzej mladej talentovanej "Ogier" smajlík
15. 9. 2015 07:40
0 0
Ač to píšu nerad, nezbývá Ogimu než pogratulovat. Letos si to prostě zasloužil nejvíc. Mě by jen zajímalo, kdy ten frantík přestane mít tak nehorázný štěstí!!! Nepřeju mu nic špatnýho, to ani náhodou, ale vemte si třeba, kdy naposledy udělal gumu, kdy se třeba opřel o skálu tak, aby ho to ve zbytku rz zdrželo, kolik tisícin sekundy chybělo na šejku v Austrálii, aby z toho byla bouda a možné další ovlivnění (minimálně psychické) do zbytku soutěže,...? Nezbývá než doufat, že příští sezona bude vyrovnanější, ale ne v tom ohledu, že se o vítezství na každé soutěži budou prát dva borci a zbytek světa pojede minutu a víc za nima! Jak už sem několikrát zmínil, Nevil měl zůstat u Malcolma, ale dneska mi to vlastně ani nijak nevadí, protože tímto "tempem" si cca za sezonu a půl jedu pro karton šáňa...smajlík
15. 9. 2015 08:37
0 0
kuře, rýpnutí chápu a stejně vím, že to co chtěl Jari letos, bude chtít i za rok atd. dokud to nevyjde. A i potom budu mít obavy, že (zůstane-li pravidlo o dvou "čistících etapách") Jari jednoduše nebude tak suverénní jako Ogier.
A s Tvým názorem na situaci Matton vs. Meeke plně souhlasím.
15. 9. 2015 11:43
0 0
Latvala má dvojnásob zkušeností co Ogier a není schopen a nebude schopen ho ani díky těmto zkušenostem porazit. A tím ogier, ač ho nemusím ukazuje jaký je talent. Jediný, kdo může v budoucnu čeřit vody je Paddon, pokud se povede nové auto, pak Mikkelsen, který už příští sezonu bude muset útočit všude a Meeke pokud si ho citroni podrží a třeba mu dají delší smlouvu, mohlo by to pro něj znamenat klid a vyrovnanější výsledky. Thierry, tam se uvidí a s novým autem třeba přijde motivace, Ostberg je takový nemastný neslaný, jako by mu docházela šťáva... Takže moc hezké vyhlídky to nejsou. Možná s příchodem nových motorů a aut to bude zajímavější a doufám, že i Toyota začne čeřit vody, ale zase to chce pilota...
15. 9. 2015 13:18
Upraveno 13:20
0 0
Psal jsem to u článku o Neuvillovi, napíšu to znova. Ogier, ač mu nefandím, je podle mně nejlepší jezdec současnosti. Latvala je, ať si o něm myslíme co chceme, jediný, kdo mu stačí. Rychlostně rozhodně ano, (ne)spolehlivost je relativní - sice není tak spolehlivý, jako Ogier, ale za zcela nespolehlivého bych ho neoznačoval, porovnejme ho se zbylou konkurencí a jeho výsledky v tomto porovnání můžeme považovat za ty stabilnější. Letos má spíše průměrnou sezonu (pořád to ale v dané konkurenci stačí na zcela zasloužené druhé místo), občas se mu ale povede opravdu kvalitní sezona (naposledy například loni, kdy byl od titulu nedaleko), takže si nemyslím, že by v budoucnu titul mistra světa byl nereálný. Meeke je výjimečně talentovaný jezdec, který umí jezdit špičkově všechny povrchy, takových moc není, problém je v nevyježděnosti na tratích MS a v jeho věku už včera bylo pozdě. Pokud ho Citroen podrží, tak věřím, že přijde zlepšení spolehlivosti (při porovnání s Latvalou je jednoznačné, koho označit za nespolehlivého), a může z něj za příznivých okolností být adept na bednu v MS, ale na titul už asi ne. Ostberg je výborná teamová dvojka, rychlost má slušnou, spolehlivost taky, nenápadné dobré výkony podává konstantně, ale opět na titul to není. Neuville je z formy, k tomu bych se netroufal vyjadřovat, protože teď jsou sice jeho výkony (za poslední půlrok) hodně bídné, ale tak nějak z minulosti víme, co umí a až příští rok bude nová I20 WRC, tak to může být bomba, nebo nemusí, uvidíme, tohle se předvídat nedá. Paddon je do budoucna hodně zajímavý, ale v dohledné době titul mistra světa rozhodně mít nebude, ještě se musí vyjezdit. Sordo bude jednomu z nich dělat výbornou dvojku, podobně jako Ostberg. Kubica je to samé jako Meeke. Mikkelsen, Evans, Tanak, Abbring, Breen, Lefebvre budou možná jednou mistři světa, ale je to ještě hodně, hodně vzdálená budoucnost. Mimo současné startovní pole MS není nikdo, kdo by výše zmíněným mohl zatopit. Jediný možný Ogierův oponent je v současnosti Latvala a uvidíme co Neuville.
16. 9. 2015 01:18
0 0
je snad vsem jasny ze stesti se musi chodit naproti. ogi je proste dobrej. vzdycky byl je a bude...ukazoval to jak v juniorech C2 ke vsi ucte k M. Prokopovi prvni rok proste daval bombu. prvni start s WRC za odmenu a vedl...trojka citroenu...vysledky, no a pak to uz slo. nebyt pod Loebem a citroenem...mozna mel uz o jeden titul driv. do ceho sedl to jel na max ale na body. je proste zavodnik jak se patri.
16. 9. 2015 10:24
0 0
Jj, souhlasim, bohužel, že kdyby to bylo jen o štěstí, 3 tituly nemá. Nedělá defekty, protože ví, jak je neudělat. Je to pro mě arogantní frajírek, něco jako Berdych, který trpí, když musí pochválit soupeře a vzteká se, když je mu jakkoli ukřivděno. Jezdec je to ale momentálně nejlepší a to o parník.
16. 9. 2015 15:23
0 0
Jasně, že je jednička - měl se taky od koho učit (Loeb)! Je mi trochu líto Latvaly, když po třeba dvaceti Km rz má ztrátu sekundu a na soutěži 13s. Když to tak vezmu, tak je to vyrovnaná partie, není o nic horší! Klobouk dolů před oběma!smajlík
16. 9. 2015 23:10
0 0
Vencls : Ne že LETOS si to Ogi zasloužil nejvíc, je to Seb II. Nejlepší, může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit ... atd, tu repliku všichni znají. Ale fakt Neuville je největší propadák sezony a o to šáňo se asi bát nemusíš smajlík
16. 9. 2015 23:29
0 0
Miloš Vaníček ml. : ("... Mikkelsen, Evans, Tanak, Abbring, Breen, Lefebvre budou možná jednou mistři světa, ... Mimo současné startovní pole MS není nikdo, kdo by výše zmíněným mohl zatopit. Jediný možný Ogierův oponent je v současnosti Latvala a uvidíme co Neuville").
Velmi odvážná analýza. 8 potenciálních mistrů světa - cože si Meeke nezasloužil přízeň ? - a nikdo jiný jim nemůže zatopit. No to nemůže, ve wrc už jsou jinak jen Sordo, Ostberg a soukromí jezdci, a ani Stig už je asi s n-kem neporazí smajlík
17. 9. 2015 11:21
0 0
Neuvillovi nevyšla tahle sezóna. Ale i tak zajížděl body. Nevadí, každý rok není posvícení. Rozhodně Thierry má na to, aby byl mistrem světa. To trvdím pořád, jednou ten čas příjde. Možná to bude dříve jak u Jarriho.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama