Rufa Sport s Grzybom zvíťazil v Poľsku

Súťažná posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla vyhrala predposledné kolo poľských rally majstrovstiev.

Súťažná posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, reprezentujúca na Škode Fabia R5 slovenský RUFA SPORT Team, vyhrala predposledné kolo poľských rally majstrovstiev.

V rámci podujatia Rajd Nadviślanski, ktoré odštartovalo v dňoch 19. – 20. 9. 2015 neďaleko poľského hlavného mesta, sa divákom posádka slovenského RUFA SPORT Teamu predstavila premiérovo s najnovším vozidlom Škoda Fabia R5. PO výbornom začiatku, keď boli v sobotu v pláne dve rýchlostné skúšky, prenocovali Grzyb s Hundlom na vedúcej priečke. V nedeľu ich súboj s konkurenciou pokračoval, pričom na každom meranom úseku s najbližšími súpermi bojovali doslova o desatinky sekúnd. V závere súťaže Grzegorz s Robertom dokázali, že vedia poriadne zatiahnuť, keď po tom, čo aktuálne figurovali na druhom mieste absolútneho poradia, dokázali v predposlednom teste poriadne zatiahnuť a zvrátiť vývoj Rajdu Nadwiślanski vo svoj prospech. Absolútne víťazstvo na spomínanom podujatí znamenalo zároveň návrat do boja o tohtoročný poľský titul absolútnych majstrov.

Spokojný s práve opísaným vývojom situácie bol aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: "Som naozaj rád, že sa nám podarilo predstaviť poľským rally fanúšikom najnovšiu techniku, Škodu Fabia R5. Navyše Grzegorz s Robertom vyhrali túto predposlednú súťaž poľského šampionátu, a tým pádom bojujeme o titul absolútnych majstrov. Škodovka fungovala špičkovo, za čo patrí vďaka Wevers Motorsportu a jeho mechanikom. Grzegorz s Robertom podali rovnako špičkový výkon a opäť dokázali, že vedia byť, ak technika na sto percent funguje, najrýchlejší. Samozrejme vďaka patrí aj partnerom nášho tímu za perfektnú spoluprácu a podporu. Som spokojný."