23. 9. 2015 11:19 − 2180× − 0

Napínavé Jeseníky Petáka napnuly

Na 4.soutěži XTG Opel ADAM cupu o víkendu při Rally Jeseníky nechyběl "Vilík" Hájek Rally Teamu.

Čtvrtá soutěž populárních pohárových závodů, které přinášejí hodně vyrovnané souboje, se odehrála na tratích 9. Rally Jeseníky. Josef Peták s Alenou Benešovou vyráželi na Rally Jeseníky v roli průběžně vedoucí posádky XTG Opel ADAM cupu s cílem udržet si před finálovými soutěžemi toto umístění. Žlutý Opel ADAM Hájek Rally Teamu byl pečlivě připraven a celý tým očekával velkou bitvu, jak už předchozí soutěže poháru předznamenaly.

Celkem osm rychlostních zkoušek bylo na účastníky 9. Rally Jeseníky připraveno v okolí Šternberku a Rýmařova, a jak už název soutěže ukrývající jméno moravských hor napovídá, tak horský charakter měřených úseků byl pro všechny přítomné pořádnou výzvou. Těžké rychlostní zkoušky s mnoha zrádnými lesními úseky byly navíc těsně před startem soutěže ještě řádně zkropené deštěm a pro mnoho posádek se Rally Jeseníky stala doslova pastí. Se záludnostmi tratě se vypořádávala i posádka Hájek Rally Teamu ve složení Josef Peták – Alena Benešová, na jejichž snažení se přijel podívat i zástupce jednoho z partnerů týmu, společnosti AUTO – STAIGER CZ.

Hned úvod v Jeseníkách posádce žlutého „Vilíka“ nevyšel úplně podle představ. Mohla za to kromě jiného ne úplně ideální volba pneumatik, kdy posádka spoléhala na rychleji osychající trať a na úvodních dvou rychlostních zkouškách ztratila. Odvážnější volba pneumatik se měla projevit už na nadcházejících dvou rychlostních zkouškách, které více oschly. Peták s Benešovou jednu z nich vyhráli, ale druhá byla kvůli těžké havárii jedné z posádek nakonec pro všechny účastníky ADAM cupu zrušena. V dalších rychlostních zkouškách už Pepík Peták na kluzké trati jen s obtížemi hledal recept na své soupeře, kteří předváděli parádní a vyrovnané výkony. Výsledek šesti Opelů ADAM cup, které v cíli Rally Jeseníky dělilo od sebe jen 26,2 vteřiny, mluví za vše. Takové závodění baví jak účastníky XTG Opel ADAM cupu, tak přihlížející diváky. Nic na tom, že tentokrát posádka Hájek Rally Teamu zůstala na posledním místě mezi poháristy.

Josef Peták, jezdec Hájek Rally Teamu: „Rally Jeseníky se mi nepovedly a byl to z mojí strany nezvládnutý závod. Nevybral jsem do úvodní sekce dobré pneumatiky a na vlhku to hodně klouzalo. Na první rychlostce jsme dost ztratili, druhá byla závod do vrchu a třetí, kde byl už sušší povrch, se povedla a vyhráli jsme ji. Čtvrtou rychlostní zkoušku nám zrušili a chtěl jsem zatáhnout na páté RZ, ale snahu jsem přehnal. Jednou jsme se přetočili a museli jsme couvat. Dost jsme tam ztratili a já se už nedostal do správného tempa. Ztráta byla velká a nemělo pak smysl se o něco pokoušet. Těší mě, že se zase o něco více vyrovnalo jezdecké pole a v cupu se pěkně závodí. Vyrovnanost je pěkná a prakticky každá posádka už je schopná vyhrát rychlostní zkoušku. To je super. Nic tedy ještě zdaleka není rozhodnuto a jsme pořádně napnutí, jak to dopadne.“

Jiří Hlávka, manažer Hájek Rally Teamu: „Po sportovní stránce byla Rally Jeseníky mezi poháristy hodně pěkný závod. Nám moc nevyšla volba pneumatik v úvodu a následně už Pepík po několika krizovkách nechtěl jít do přehnaného rizika, čemuž dobře rozumím. Vyrovnanost je perfektní a myslím, že kdo ještě letos nad účastí v poháru váhal, tak v příštím roce do XTG Opel ADAM cupu naskočí. Náš tým tohle závodění hodně baví a už teď intenzivně řešíme, jak budeme pokračovat v příštím roce. Řešíme všechny možné varianty. Během sezony se neukázal nikdo, kdo by Pepíka Petáka s Alenkou Benešovou soustavně pojížděl tak, abychom mohli jednoznačně prstem ukázat na něj. Objevili se ale i hodně dobří jezdci mezi poháristy, a i nám se jejich výkony líbí. Nic tedy není vyloučeno a my opravdu intenzivně hledáme, s kým budeme spolupracovat příští rok. Může to být někdo z poháru, ale také nemusí.“

Ctirad Hájek, majitel týmu: „Gratuluji mladým jezdcům z ADAM cupu k jejich výkonům. Ať pořádně šlapou na plyn. Sláva vítězům, čest poraženým! Před další soutěží ve Vsetíně, kde se bude bojovat o další body v XTG Opel ADAM cupu, dělí nejrychlejší posádky Vraj – Vajďák a druhého Petáka s Benešovou jen pár bodů a bude se tedy bojovat až do konce. Děkuji paní Kutějové, marketingové ředitelce AUTO – STAIGER CZ, která přijela podpořit náš tým. Potěšil nás její zájem o celý ADAM cup. No, a držme si palce…“

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!