Marcos Ligato posílil svou vedoucí pozici

Argentinský šampionát je během na dlouhou trať, jeho účastníci se musí zúčastnit celkem deseti podniků.

Argentinský šampionát je během na dlouhou trať, jeho účastníci se musí zúčastnit celkem deseti podniků a v soutěžním autě tak sedí od února až do prosince. Teď v září se mistrovství konečně blíží do své finální fáze, před minulým víkendem bylo odjeto už sedm soutěží. Na start osmého dějství pod patagonské ledovce přijížděl coby lídr úřadující šampión Marcos Ligato pilotující i letos osvědčený Chevrolet Agile MR. Předcházející soutěž opanoval jeden z vůbec nejúspěšnějších argentinských jezdců historie Federico Villagra a vrátil se díky tomu na poslední chvíli do hry o titul. V té se kromě jezdce Chevroletu a Fordu nachází ještě Miguel Baldoni, který ale po dobrém úvodu sezóny v následujících soutěžích za volantem Peugeotu 208 MR moc nezářil.

Do Rally de Los Glaciares vstoupil nejlepším časem Ligato. Villagrovi se však podařilo hned v zárodku snahu o odjetí svého úhlavního rivala zarazit. Pilot Fordu zvítězil ve druhém a třetím testu a udržel se v bitevní vzdálenosti 3,3 sekundy. Druhý průjezd šestadvacetikilometrovým nejdelším úsekem byl zrušen a do konce etapy už se odjely pouze dva kratší testy. V obou se z nejlepších časů radoval pilot Chevroletu a večer šel spát s náskokem 6,6 sekundy. Villagra do nedělní etapy nevykročil nejlepším způsobem. Hned první test dokončoval na defektu, což zvýšilo jeho manko už na 21,7 vteřiny. Před multišampióna se navíc následně dostal jeho značkový kolega Nicolas Madero. V závěru však šly jeho ambice stranou, pomoc kolegovi bojujícímu o titul byla přednější. Madero tak zpomalil, navíc si nechal dát penalizaci a propadnul se na třetí místo. Villagra tedy v cíli rally bral body za druhé místo. Ligato ovšem letos popáté zvítězil a před poslední dvojicí soutěží znovu posílil svou vedoucí pozici.

Výsledky této rally argentinského mistrovství

Stav šampionátu: 1. Ligato 327, 2. Villagra 282, 3. Baldoni 221, 4. Madero 132, 5. Cancio 125, 6. Preto 97