29. 9. 2015 17:46 − 4015× − 8 0

Škoda chce pokračovat v úspěšné sérii ve WRC 2

Škoda nastupuje s vozem Fabia R5 na start rally na ostrově Korsika se třemi vítězstvími v závodech WRC 2 v řadě.

› ŠKODA je, se třemi vítězstvími ve WRC 2 v řadě, první v klasifikaci týmů WRC 2
› Na Korsice se na start postaví dvě tovární posádky ŠKODA: Lappi/Ferm a čerství šampioni APRC Tidemand/Axelsson
› Šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek: „Velká výzva pro náš nový vůz Fabia R5“
› ‚Rally 10 000 zatáček’ od 1. do 4. října na Korsice

Mladá Boleslav 29. září 2015 – ŠKODA nastupuje s novým vozem Fabia R5 na start rally na středomořském ostrově Korsika (1. až 4. října) se třemi vítězstvími v závodech WRC 2 v řadě. I na jedenáctém podniku sezóny mistrovství světa FIA v rally (WRC 2) sází ŠKODA s novým soutěžním vozem na útok. Na start se postaví dvě tovární posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm a Pontus Tidemand/Emil Axelsson. Tidemand/Axelsson přijíždějí na středomořský ostrov jako čerství šampioni letošního asijsko-pacifického mistrovství.

„Nový vůz Fabia R5 v dosavadním průběhu sezóny ukázal, co se v něm skrývá. Na Korsice bychom chtěli v naší úspěšné sérii pokračovat. Tato soutěž bude velkou výzvou pro naše auto a zejména pro naše posádky, které tentokrát bohužel nemají se zdejšími rychlostními zkouškami téměř žádné zkušenosti. Zde bude každá chyba bez milosti potrestána,“ říká šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

‚Tour de Corse’, která se letos koná po 58., patří celkově k nejnáročnějším rally. Na úzkých, křivolakých horských silnicích, částečně lemovaných strmými skalními stěnami na straně jedné a mořskými útesy na straně druhé, je potřeba skutečně milimetrová přesnost. Od pátku do neděle je třeba v těchto dechberoucích kulisách absolvovat celkem devět rychlostních zkoušek a ujet tak přes 330 měřených kilometrů. Kromě obou továrních posádek ŠKODA nastoupí na Rally Korsika s vozem ŠKODA Fabia R5 také bývalý mistr Evropy Armin Kremer.

„Rally na Korsice je velkou výzvou. Chceme jet na vítězství. Jsme velice motivovaní a víme, že si nesmíme dovolit žádnou velkou chybu,“ říká Esapekka Lappi. Tento finský jezdec, který je nyní čtvrtý v celkové klasifikaci WRC 2, získal v této sezóně WRC 2 s vozem Fabia R5 dosud dvě vítězství (Polská rally a Finská rally). Jelikož tři posádky, které jsou v klasifikaci před ním, tento podnik vynechávají, mohl by se Lappi s dobrým výsledkem posunout ke špici mistrovství světa.

Nadějné vyhlídky před tímto podnikem má ve WRC 2 také tovární posádka ŠKODA Pontus Tidemand/Emil Axelsson. Tidemand přijíždí na Korsiku jako čerstvý šampion asijsko-pacifického mistrovství (APRC). Finský jezdec si titul v APRC zajistil předčasně o druhém zářijovém víkendu vítězstvím na Japonské rally. Je to již čtvrtý zisk titulu v APRC po sobě pro jezdce značky ŠKODA – předtím ho získali Chris Atkinson (2012), Gaurav Gill (2013) a Jan Kopecký (2014).

Šéf ŠKODA Motorsportu Hrabánek: „Celý tým blahopřeje posádce Pontus Tidemand a Emil Axelsson k zisku titulu v APRC. Oba ve své první sezóně v týmu ŠKODA Motorsport odvedli super práci.“ Pontus Tidemand dodává: „Vítězstvím v APRC se mi splnil jeden sen. Teď se velice těším na následující start v mistrovství světa. Rally na Korsice bude velice náročná. Cílem je místo na stupních vítězů. Proto musíme hlavně zachovat chladnou hlavu.“

Nový vůz ŠKODA Fabia R5 již během své první sezóny ukázal, že je schopen vítězit. Kromě úspěšného vystoupení ve WRC 2 má Fabia R5 na svém kontě již tři národní mistrovské tituly. V českém mistrovství si titul zajistil Jan Kopecký, který dosáhl pěti vítězství v pěti podnicích sezóny. V Rakousku vyhrál národní šampionát zkušený Raimund Baumschlager. V Maďarsku se mistrem stal Norbert Herczig.

Komentářů celkem: 8
29. 9. 2015 18:00
Upraveno 18:00
0 0
Není Tidemand náhodou Švéd? smajlík
29. 9. 2015 18:15
0 0
Raději měl jet Kopejda smajlík
29. 9. 2015 18:30
0 0
Původně napsal Daker
Není Tidemand náhodou Švéd?
detailisto smajlík on je přece především Škodovák a národnost? koho to zajímá? ŠM opět útočí pod laťku souseda z Nošovic...
29. 9. 2015 18:49
0 0
A proč nejede Kopecký který zkušenosti má? smajlík
29. 9. 2015 20:32
0 0
Jo taky mě to napadlo, říkají že nemají zkušenosti a Honza který zkušenosti má, nejede, to tak chtějí pro Lappiho titul, že raděj posadí do druhýho auta Tidemanda, než by Honza Lappiho rozhodil jako v německu a bylo by po jakých si nadějích na titul?
29. 9. 2015 20:53
0 0
Kucí oni chcou "pokud možno " debl.Lappi má možnost dotáhnout se na špicu a Tidemand podobně.Kopecký už by to bodově dohnat nemohl.
29. 9. 2015 22:17
0 0
A zkušenosti nebudou když nepojedou...
30. 9. 2015 09:55
0 0
Stejně jako jiní v diskuzi mám rozporuplný pocit z toho, že Honza, který má s Korsikou bohaté zkušenosti, tam nepojede. smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama