6. 10. 2015 13:08 − 1380× − 0

Firla v Klatovech cíl nespatřil

Novinka v kalendáři MČR v rally, jednodenní Rally Klatovy byla první říjnový víkend náhradou za zrušenou Rally Příbram.

Novinka v kalendáři MČR v rally, jednodenní Rally Klatovy byla první říjnový víkend náhradou za zrušenou Rally Příbram. Bojů v okolí Klatov se zúčastnila i posádka Lumír Firla-Zdeněk Jůrka.

Lumíra Firlu a Subaru týmu Duck Racing v letošní sezoně ne a ne opustit smůla. Sezonu plnou odstoupení Firla s Jůrkou ještě nezažili a alespoň v Klatovech chtěli hodit za hlavu předchozí neúspěchy. A zezačátku tomu vše i nasvědčovalo. V perfektním počasí, které ani náznakem nepřipomínalo začátek října, na to Firla šlápl a po průjezdu rychlostní zkouškou Petrovická a legendárním Čínovským okruhem se drželo Subaru týmu Duck Racing na čtvrté příčce ve třídě 3. Na slavném Korábu pak Firla s Jůrkou ještě více zabrali a vyhoupli se na třetí místo se ztrátou necelé půl sekundy na druhého Semeráda.

Když už se zdálo, že všechno jde tak, jak má a Firla bude konečně bojovat o dobré umístění, opět zaúřadovala technika.

„Na páté rychlostní zkoušce jsem byl dobře naladěn, věřil jsem, že už se nemůže nic pokazit, ale když jsem v jednom místě řadil pětku, zůstala mi v ruce řadící páka,“ popisuje inkriminovaný moment Firla.

„Už popravdě nevím, co k tomu mám říct. Těch problémů nás letos potkalo opravdu hodně. Ještě nás čekají exhibiční sprinty v Mostě a Praze, tak snad aspoň tam půjde všechno tak, jak má a my se pořádně svezeme. Tento víkend se ale po dlouhé době svezu také na okruzích. Moc se na to těším. Epilog se jede letos jako dvanáctihodinovka, trať bude plná zajímavých vozů, byla by chyba nezúčastnit se takového závodu. Pojedu s BMW v posádce s Danielem Skalickým a Danem Suchým. Oba jsou velmi rychlí a zkušení a já věřím, že pokud vydrží auto, tak máme veškeré předpoklady, abysme skončili v naší třídě A5 vysoko,“ dodal Firla.

Jak bylo avizováno již dříve, Epilog vynechá závodící šéf týmu Petr Kačírek. Pro vynechání Epilogu má však tu nejlepší možnou závodní omluvenku:

„Moc mě mrzí, že se letos Epilogu nezúčastním, protože se vůbec poprvé jede jako dvanáctihodinovka a navíc v rámci prestižního šampionátu 24H Series. Pokud ale chci bojovat o dobrý výsledek v mexické soutěži La Carrera Panamericana, nemůžu si dovolit přiletět na poslední chvíli. V Brně tedy nepojedu, protože už budu v Mexiku. Každopádně posádku máme velice silnou, auto je po Podzimní ceně opět stoprocentně připraveno a já věřím, že kluci vybojují nějaký dobrý výsledek.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!