3. 11. 2015 07:16 − 1146× − 0

Eli Evans trojnásobným australským mistrem

Výborný vstup do letošního ročníku australského mistrovství prožila pilotka Renaultu Clio R3 Molly Taylor.

Výborný vstup do letošního ročníku australského mistrovství prožila pilotka Renaultu Clio R3 Molly Taylor, která si během prvních dvou podniků vytvořila sedmnáctibodový náskok na šampióna z let 2012 a 2013 Eliho Evanse. Ten letos reprezentuje oficiální australskou stáj francouzské značky Citroën a usedá tak do DS3 R3T. Vloni za tuto stáj soutěžili Tony Sullens a Adrian Coppin. Oba pro letošek zůstali speciálům DS3 R3T věrni, ale už se musí spolehnout pouze na své soukromé finance. Prvnímu jmenovanému po úvodní dvojici soutěží patřila třetí příčka, Coppin byl klasifikován hned za ním jako čtvrtý. Zbytek roku soukromníkům s Citroëny ale vůbec nevyšel. Sullens posbíral ze tří zbylých soutěží minimum bodů a propadnul se až na šesté místo.

Coppin si počínal lépe, v Queenslandu (3. podnik) dojel na druhém místě a nechal za sebou třeba i vedoucí Taylor. Steven MacKenzie s Fordem Fiesta ST za jezdcem DS3 zaostával po druhé soutěži o pouhé 4 body, ale ve třetí se jeho odstup prohloubil. V následujícím podniku, kterým byla do MS zařazená Rally Australia, pilot Fordu obsadil v národní klasifikaci druhé místo a rázem se třetí příčka Coppina dostala do pořádného ohrožení. Jezdec Citroënu si s MacKenziem nedokázal poradit ani v závěrečné Scouts Rally SA a bronz tedy nakonec obsadil pilot Fiesty. Evans po slabším úvodu sezóny zvítězil v Queenslandu i v Coffs Harbour a do závěrečné jihoaustralské rally šel jako favorit na titul. Situaci mu dost ulehčily technické potíže Renaultu Clio R3 Molly Taylor. Nejprve u něho zlobil motor, následně došlo k poškození zavěšení a jako třešinka na dortu se objevila porucha spojky. Evans naopak vyhrál všechny tři etapy a stal se trojnásobným australským šampiónem.

Konečný stav šampionátu: 1. E. Evans 410, 2. Taylor 358, 3. Mackenzie 285, 4. Coppin 229, 5. James 211, 6. Sullens 176