6. 11. 2015 14:48 − 3707× − 1

Přihlášky na rally exhibici v Mostě se sbíhají

Premiérový ročník rallyové exhibice na mosteckém autodromu v sobotu 14. listopadu se blíží a finální podobu má kompletní program.

Premiérový ročník rallyové exhibice na mosteckém autodromu v sobotu 14. listopadu se kvapem blíží a finální podobu už dostává kompletní program. Kromě samotného závodu na diváky čeká řada dalších zážitků více či méně spojených s motosportem.

Do sekretariátu mosteckého autodromu proudem přibývají přihlášky účastníků. Finální sestavu posádek pořadatelé zveřejní až po uzávěrce přihlášek, která je nově posunuta až na čtvrtek 12. listopadu. Už nyní je ale jasné, že se bude nač dívat. Mezi jezdci nechybějí například rychlí dvoukolkáři David Štefan (Opel Adam Cup) a Lukáš Pondělíček (Citroën C2R2 Max), Jiří Navrátil, jenž se po letech strávených v historickém Fordu Sierra vrátí do kokpitu produkčního Mitsubishi Lancer, k vidění bude také rychlé a atraktivní Porsche 911 GT3 pilotované Davidem Nešporem a jedním z největších lákadel bude Škoda Fabia R5, kterou premiérově představí Antonín Tlusťák, dlouholetý účastník mistrovství Evropy v rally. Zádveřický jezdec nejnovější mladoboleslavský speciál nasadí v rámci zkoušení možné techniky na nadcházející sezonu. Účast přislíbila i legenda úzce spjatá s okruhem v Mostě, Břetislav Enge pilotující historickou Škodu 130 LR.

Zajímavý je také seznam těch, kteří se představí v rámci doprovodného programu. Bude to například závodní tým Buggyra, který přiveze okruhový tahač Davida Vršeckého, přítomní budou také členové dakarské sekce této stáje, pro něž to bude poslední zastávka před odjezdem na jihoamerický dálkový maraton. Závodní truck pro Dakar předvede také Martin Macík, představí se i motokárový závodník Adam Kout. Zkušený okruhový jezdec Adam Lacko se pak po trati mosteckého okruhu prožene s novou Škodou Octavia chystanou pro obnovený značkový pohár. Vyvrcholením bude akrobatická letecká show, kterou pilot zakončí přistáním přímo na cílové rovince okruhu.

K dalším prvkům zajímavého programu bude patřit koncert skupiny Story Time, dva bloky soutěží či kolo štěstí o svařák či tombolu, jejíž hlavní výhrou je taxi jízda driftovým speciálem BMW. Adrenalin ale přinese i simulátor převracení auta, který si každý může vyzkoušet. Pořadatelé pochopitelně nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky. Dětský program zahrnuje zajímavé workshopy – chybět nebude malování na obličej, drakiáda nebo kreativní tvorba z přírodních materiálů. Dětem také bude k dispozici dopravní hřiště či skákací race zóna. „Důležitou informací pro rodiče je, že zajistíme celodenní hlídání jejich ratolestí. Užijí si tak závodů i doprovodného programu v klidu, navíc na děti čeká také spousta zábavy,“ řekla Tereza Zajíčková ze společnosti Autodrom Most.

Pro účastníky The Most Rally Sprint Exhibition může být zajímavé, že celý den budou program na okruhu sledovat pracovníci České televize. Kameramani a reportéři se postarají o atraktivní záběry, které budou následně odvysílány v rámci speciálního vydání pořadu Svět motorů. Pro diváky i účastníky jsou samozřejmě permanentně k dispozici také webové stránky www.autodrom-most.cz, kde najdou nejaktuálnější informace k chystanému podniku.

Komentářů celkem: 1
7. 11. 2015 19:41
Upraveno 19:42
0 0
Když jsem se o těchto závodech dozvěděl, závodní srdíčko zaplesalo. I mne, stejně jako spoustu ostatní napadlo, že by se závodu mohli za rozumné peníze zúčastnit jezdci z řad amatérů. Bohužel je tomu jinak. Licence, 5 tisíc startovné, atd. No, jsem zvědav. Jinak se těším na nejnádhernější amatérské závody, které jsem kdy jel a to Ve stopě Valašské zimy. Tady z toho závodu jsem trochu na rozpacích. Každopádně držím palce, ať se podaří. smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama