Pestrá startovní listina Setkání mistrů

Automobily WRC, R5, S2000, legendy rally, rallycrossu, autokrosu a show drifterů a dakaristů nabízí Global Assistance Setkání mistrů.

Už následující víkend 21. a 22. listopadu ožije autodrom v Sosnové řevem motorů nejrůznějších strojů, které během sezony závodí o vteřiny či body v rally, rallycrossu, autokrosu a nebo také v Rallye Dakar, či v atraktivních driftech. Pořadatelé už čtrnáctého ročníku Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové připravili pro fanoušky motorsportu dvoudenní program, kde mohou před dlouhou zimní pauzou ještě nasát tu správnou atmosféru a vůni závodního benzínu.


Foto: Jakub Frühauf

V letošním roce seznamu přihlášených vévodí dva skvělí soutěžní jezdci a bezpochyby legendy rally z Finska. Tou první je hvězda rallysportu z let osmdesátých Markku Alén, který se v České republice objeví vůbec poprvé, a fanoušci tak budou mít možnost ulovit podpis nebo fotografii nejlepšího soutěžního jezdce světa sezóny 1978 a člena továrního týmu Lancia, Toyota a Fiat. České fanoušky jistě potěší i návštěva nám dobře známého Fina Juhy Hänninena, který vrchol své dosavadní kariéry dosáhl za volantem Škody Fabia S2000, a kupříkladu v letošním roce dojel na slavné Finské Rally na skvělém šestém místě s Fordem Fiesta WRC.

Mezi přihlášenými v kategorii rally nechybí sedminásobný mistr ČR v rally Václav Pech jun. s MINI John Cooper WRC, Igor Drotár ze Slovenska se Škodou Fabia WRC či Polák Grzyb s Fordem Fiesta R5. Celkem se na start postaví čtyři vozy WRC a S2000 a jeden kategorie R5. Divácky atraktivní Porsche se zadním pohonem kategorie GT představí David Nešpor a Karel Macek. V Rallycrossu se můžeme těšit například na Luboše Kužela s nesmírně silným Audi A2 Quattro, Romana Častorala s Opelem Astra OPC či Ondřeje Smetanu, Karla Václavíka nebo Jakuba Bittmana.


Foto: Jakub Frühauf

Diváci se při Setkání mistrů každoročně těší na souboj atraktivních buggy z autokrosu, kde tyto silné super stroje často plivají oheň a nešetří smyky stejně, jako mrštné Buggy 1600, které dokáží být stejně rychlé, jako ty nejrychlejší speciály rally, či rallycrossu. Fanoušky motorsportu se pokusí svým uměním zahřát také Tomáš Enge, který si vůbec poprvé vyzkouší silnou Super buggy. V Sosnové se objeví opět se svým otcem a slavným závodníkem Břetislavem Enge, ten osedlá historickou Škodu 130 LR.


Foto: Jakub Frühauf

V exhibičních programech se můžete těšit na ukázku drifterské show těch nejlepších závodníků této mladé a atraktivní disciplíny, ukázku dakarského speciálu LIAZ Martina Macíka nebo atraktivní Audi S1 v rukou Stanislava Brouska a mnoho dalšího. V rámci nedělního hlavního programu, kde je stěžejním prvkem paralelní závod automobilů na trati autodromu, bude pro diváky připravena také autogramiáda. Nebudou chybět stánky s občerstvením a se suvenýry. Neděle 22. listopadu bude na autodromu v Sosnové doslova nabitá motorsportem od rána až do pozdního odpoledne. Nezapomeňte, že XIV. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy se uskuteční v sobotu 21. a neděli 22. listopadu 2015.


Foto: Jakub Frühauf

Vstupenky zakoupíte na pokladnách autodromu Sosnová nebo v předprodeji. Více informací o XIV. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové najdete na www.autodrom.cz a na facebooku (Autodrom Sosnová).


Foto: Jakub Frühauf

Komentářů celkem: 2
14. 11. 2015 22:51
0 0
Co to, že Igorko nejede DS3?
15. 11. 2015 12:34
0 0
Igor si na tuto akci najal Fabii WRC a chce si s ní užít akci s českými fanoušky.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!