Konrád Vopička - eWRC.cz
27. 11. 2015 08:30 − 3421× − 0

XXI.TipCars Pražský Rallysprint na startovní rampě

Pořadatelé rallysprintu finišují obvyklé hektické přípravy na sobotní závodění kolem Strahova. Přinášíme mapy RZ s diváckými zónami.

Pořadatelé rallysprintu finišují obvyklé hektické přípravy na sobotní závodění kolem Strahova, ve čtvrtek se začli sjíždět první účastníci do servisní zóny, která v pátek dopoledne ožije naplno. XXI. TipCars Pražský Rallysprint zahájí technické přejímky na Strahově v pátek 27. listopadu odpoledne, závod samotný se odehraje v sobotu 28., přes startovní rampu přejede první vozidlo v 9:20h.

Listina se startovními čísly už také vypadá, že je finální, zdobí ji i 9 závodních speciálů kategorie WRC (http://www.prazskyrallysprint.cz/pro-zavodniky/posadky/) a tak se už jen odpočítávají poslední hodiny do startu. Hlavní organizátor Petr Mihule ještě požádá o přízeň počasí i diváky, které navíc vyzve a poprosí, aby dbali na bezpečnost, na pokyny pořadatelů a nevstupovali do zakázaných prostor včetně ochozů a střechy strahovského stadionu. Závodníky pak pořadatel upozorňuje, že v souvislosti s bezpečností a domluvou s magistrátem se přísně zakazují seznamovací jízdy mimo ty pořadatelem určených a vůbec zkušební jízdy na území hl. města Prahy.

A pražská show může začít! Návštěvníci se mohou těšit na letos „přecpanou“ servisní zónu mezi stadiony – no snad se všech 58 přihlášených posádek vejde, včetně Václava Pecha jun., který s MINI John Cooper Works 1,6 turbo bude jistě chtít svoji úchvatnou kulatou sbírku zlatých věnců z Prahy rozšířit na ty dvě jedničky (10-ti násobný vítěz doposud), ale bude to mít zase těžší. S WRCy ho budou nahánět Trněný, Drotár, Kukučka, Dirk Richter, Dohnal. S2000 si vypíšou vlastní minipohár pro Škodu Fabii, se kterou pojedou např. Antonín Tlusťák, Pavel Valoušek nebo Martin Hudec. Následuje široké závodní pole přes R5ky, eNka až k historikům, za zmínku též stojí Gassnerova nová GT 86-CS R3.

Pořadatelé připravili dva oficiální divácké prostory: první je tradičně pod severní tribunou spartakiádního stadionu, kde se soutěžící posádky budou točit okolo retardéru, oblíbeného to místa pro „kolečka“. Toto místo je vřele doporučováno, je to velký a bezpečný prostor s kapacitou 7 000 míst, který bude zajištěn oplocenkami a betonovými obrubníky. Navíc je letos trať upravena tak, aby v tomto prostoru bylo opravdu hodně k vidění!

„Parkoviště“ je taktéž tradiční místo, kam diváci směřují, ale zde se také trochu změnila trať oproti posledním ročníkům, které se na Strahově jezdily. Letos se totiž využije komunikace mezi stadiony a závodníci tak vůbec nebudou muset prostor Strahova opouštět, hezky mezi stadiony se vrátí do servisní zóny. Na horní části „parkoviště“ tak vznikne bezpečný divácký prostor, který bude též ohraničen oplocenkami a částečně betonovými svodidly, pro zajištění co největšího bezpečí. Přechody přes trať pro diváky se budou uzavírat v 9:00 hod a příchod od křižovatky Malovanka bude celodenní, zde žádné omezení není.

Mapy RZ a vyznačení diváckých prostor:

Zveme vás k návštěvě XXI. TipCars Pražského Rallysprintu. Více informací o závodu se dozvíte také na http://www.prazskyrallysprint.cz či FB profilu https://www.facebook.com/prazskyrallysprint .

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama