Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
4. 1. 2016 21:41 − 3628× − 1

Sébastien Loeb: první etapa a první výhra

Devítinásobný světový šampion v rally jede letos premiérově Dakar a hned první etapu zvládl vyhrát.

Představovat fanouškům motoristického sportu osobu Sébastiena Loeba by bylo pověstným nošením sov do Atén. Tento francouzský rekordman se v posledních dvou letech naplno věnoval cestovním automobilům na okruzích, ale tomu je konec, protože letos má v plánu rally raidy s Peugeotem. A rok 2016 začíná pěkně zostra, na jihoamerickém Dakaru. Již na prologu naznačil, že nemíní býti v Latinské Americe do počtu a se svým Peugeotem 2008 DKR zajel čas na konci první desítky. Včerejší etapa byla zrušena z bezpečnostních důvodů a naplno závodit se začalo tedy až dnes, kdy se jela etapa Villa Carlos Paz do Termas Rio Hondo.


Foto: Petr Lusk

Druhá etapa letošního Dakaru a první měřená čítala pro osobní automobily délku 510 kilometrů a již od prvního way pointu svědčila soutěžákům. Na WP1 byl ještě nejrychlejším Martin Prokop s Toyotou, ale na Seba Loeba měl 16 sekund a ty dokázal Francouz v dalším průběhu sjet a na WP2 již přijížděl v roli lídra o 7 sekund před Carlosem Sainzem. A toto umístění si Loeb udržel až do cíle, kde byl nejrychleji s náskokem téměř 2 a půl minuty na stájového kolegu Peterhansela a Rusa Vasilyeva. "To je dobrá zpráva, nemůžu tomu uvěřit. V polovině zkoušky jsem zůstal v bahně a měl jsem štěstí, že jsem se dostal ven," říká ke druhé etapě Seb Loeb a pokračuje.

"Zapadl jsem tam tak zhruba na dvě minuty. V tu chvíli jsem nevěřil, že se z něj dostanu, tak jak se to povedlo. Nakonec se mi podařilo dojet zbytek startovního pole, ale jen jsem opravdu na hraně a měl jsem trochu obavy. Mimo toto šlo o pohodovou etapu bez problémů, našel jsem dobrý rytmus a bylo to dobré. Rozestupy mezi jezdci nejsou velké, musím ještě zopakovat, že jsem spokojený s tempem, které jsme s naším autem v etapě jeli, protože jsem nevěřil, že by vyhovovalo tomuto typu vozu. Ten funguje výborně a teď jsem spokojený s výsledkem, takže musíme pokračovat v podobném duchu," vypráví dále Sébastien Loeb k průběhu druhé dakarské etapy.


Foto: FB Sébastien Loeb

Vzhledem k tomu, že dnešním vítězstvím se Seb Loeb dostal do průběžného vedení Dakaru 2016, bude zítra vyjíždět na trať jako první. Pozici prvního vozu na trati sice zná z klasických rally, ale tady půjde o něco trochu jiného. "Zítra jedeme jako první, což bude zase další zkušenost, ale teď jde vše perfektně. Auto je ok, měli jsme jen malé problémy s brzdami po incidentu s blátem. Když jsem v něm zůstal, tak si myslím, že se nějaké bláto dostalo do brzd. Musel jsem před zatáčkama pořádně šlapat na pedál a pumpovat, ale pak se vše vrátilo do normálu," dodává vítěz druhé etapy.

Komentářů celkem: 1
5. 1. 2016 00:38
Upraveno 00:40
00
Pro mě je to naprostý fenomén. To že ve WTTC nezískal titul no a co... I v tomhle podniku (WTTC) získal aspoň vítězství... V jeho věku klobouk dolů... Až Ogier bude mít to co on, pak můžeme srovnávat. To, že získal tři tituly ve WRC aj tak mu nesahá ani po kotníky. Seb 1 GOGO !!!! smajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama