Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
5. 1. 2016 12:43 − 2465× − 1

Monte a Švédsko pro Evanse s Fiestou R5

Elfyn Evans se představí v Rallye Monte Carlo 2016 v inovovaném Fordu Fiesta R5 a shodný stroj osedlá i ve Švédsku.

Budoucnost Elfyna Evanse byla jednou z posledních tajenek pro letošní sezónu. Welšský mladík nedostal po roce 2015 šanci absolvovat třetí kompletní sezónu s Fiestou WRC, ale šéf M-Sportu Malcolm Wilson si jezdce chtěl v týmu udržet a výsledkem je program s evoluční verzí Fiesty R5 ve WRC2. Zatím potvrzenými starty jsou pouze dva úvodní podniky sezóny v Monaku a ve Švédsku, kde bude mít Evans za úkol ukázat zlepšení vozu a samozřejmě bojovat o nejvyšší příčky v rámci šampionátu. Kromě změny vozu však na Welšana čeká i změna spolujezdce, protože nově jej bude navigovat Craig Parry, který v posledních sezónách nejčastěji spolupracoval s Tomem Cavem.

Na Fiestu WRC a druhé místo z Korsiky může Evans už jen vzpomínat

Evoluční Fiesta R5 si v loňském roce prošla půlročním vývojem a žolíky, které mohly být použity, byly uplatněny v oblasti motoru, kde došlo ke zvýšení výkonu díky úpravě hlavy válců, válců samotných, výfukového systému a dalších. Podle M-Sportu se tím technikům povedlo získat nárůst o 32 koní a 56 Nm, což sami označují za nejmarkantnější zlepšení parametrů motoru při vývoji. Nebyly však využity úplně všechny žolíky, zbývající budou uplatněny v březnu při změnách spojených s šasi, kde by mělo jít o změny aerodynamiky zadní části, předního nárazníku, tlumičů či ramen zavěšení.

"Chtěli jsme Elfyna udržet v týmu a tento program mu umožní pokračovat v jezdeckém růstu a získávat další zkušenosti bez toho, aby byl pod tlakem boje o nejvyšší příčky absolutní klasifikace. Při představení evoluční Fiesty R5 jsme chtěli mít za volantem zkušeného jezdce a věřím, že Elfyn odvede skvělou práci a ukáže rozsah provedených úprav. Fiesta R5 byla již tak vysoce konkurenceschopnou, loni vyhrála Mistrovství Evropy, a tato vylepšení by měla zajistit Elfynovi pobyt na špičce ve WRC2," říká s programu Elfyna Evanse a nasazení evoluční Fiesty R5 Malcolm Wilson.


Fiestu R5 zná Elfyn z roku 2013…

Své k sezóně 2016 dodává také Elfyn Evans, jenž je rád, že neopustí MS a bude moci nadále jezdit: "Tento program mi umožní další jezdecký růst a získávání dalších zkušeností s MS. Vím, že Fiesty R5 je konkurenceschopné auto a vylepšení vypadají velmi slibně. Už se těším, až se zase posadím za volant a ukážu, nakolik M-Sport na autě zapracoval," říká mladý Welšan a dále děkuje svému dosavadnímu spolujezdci, kterého nahrazuje Craig Parry, "rád bych poděkoval Danovi za tři roky výborné spolupráce. Jeho vědomosti a zkušenosti mě mnoho naučily a jsem mu ohromně za všechno vděčný. Teď začneme novo kapitolu s novým spolujezdcem a na spolupráci s Craigem se těším."

Komentářů celkem: 1
5. 1. 2016 13:08
Upraveno 13:11
00
Nerikal Wilson neco o tom, ze Evans pojede i par vybranych podniku, asi na asfaltu, ve WRC? Kazdopadne i tak dobre, Evans je top jezdec a pokud bude fiesta rychla a spolehliva budou mit skodovaci co delat...

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama