Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
8. 1. 2016 11:58 − 1483× − 0

Vrátný v řečišti urazil hadici a ztratil

Tomáš Vrátný se v pátém měřeném úseku Rallye Dakar 2016 potýkal s technickými problémy.

Tomáš Vrátný se v pátém měřeném úseku Rallye Dakar 2016 potýkal s technickými problémy. V jednom z řečišť urazil vzduchovou hadici, kterou se svou posádkou následně opravil. Tím ovšem ztratil více než čtyřicet minut. V cíli se před ním umístili oba týmoví kolegové Artur Ardavičus i hendikepovaný andorrský pilot Albert Llovera.


Foto: Petr Lusk

Nejúspěšnějším z trojice posádek týmu Bonver Dakar Project byl zkušený kazašský pilot Artur Ardavičus, který byl jednadvacátý. Albert Llovera dojel šestadvacátý.


Foto: Petr Lusk

„Byla to poměrně těžká etapa, alespoň pro nás. Měli jsme technické problémy. Urazili jsme hadici v řečišti. Byli jsme trochu divočejší, než jsme měli být, a to nás stálo asi čtyřicet minut. Předjeli nás úplně všichni a následné předjíždění v horách bylo hodně složité, takže je z toho poměrně velká ztráta, ale důležité je, že jsme v cíli,“ konstatoval Tomáš Vrátný, který v pátém měřeném úseku dlouhém 327 kilometrů obsadil sedmadvacáté místo se ztrátou 1 hodiny, 13 minut a 19 vteřin na nejrychlejšího Eduarda Nikolajeva.


Foto: Petr Lusk

„Jsme v cíli všichni tři včetně Artura Ardavičuse, který etapu odřídil bez posilovače řízení. Byla to velká kulturistická dřina, ale Artur to zvládnul. A musím pochválit i Alberta, protože jsem s ním prohrál a Albert bude zítra startovat přede mnou, tak doufám, že se mi jej podaří předjet,“ dodal Vrátný. V průběžném pořadí je dvacátý s celkovou ztrátou 1 hodiny, 56 minut a 57 vteřin. Nejrychlejším pilotem je Federico Villagra.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama