Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
12. 1. 2016 15:17 − 1346× − 0

Athanassoulas zahájí v Monaku program ve WRC2

Třetí muž loňské Acropolis rally má letos velké sportovní plány a po letech občasných startů se naplno vrací soutěží.

Poprvé si Lambros Athanassoulas Fabii R5 vyzkoušel v závěru loňského roku při Acropolis rally, kde s autem od Motorsport Italia dojel třetí absolutně a vyhrál oba dva dny v rámci řecké klasifikace. Letos má jezdec větší plány, poprvé od roku 2006 se bude za volantem objevovat pravidelněji a s mladoboleslavským speciálem absolvuje vybrané podniky ve WRC2. A začne hned první soutěží roku, která, jak velí tradice, se koná v Monaku a pro Athanassoulase navigovaného Nikolaosem Zakheos půjde o vůbec první start na této legendární soutěži.

"Rallye Monte Carlo je legendární podnik a spolu s Acropolis rally, finskými a britskými soutěžemi jde o rally, na kterých chce startovat každý jezdec," říká Lambros Athanassoulas k výběru prvního podniku, který se mu bude započítávat do WRC2 a pokračuje, "náš primární cíl je se co nejdříve adaptovat na specifické podmínky této soutěže (sníh, mokro, led) a samozřejmě být schopní dojet až do cíle, což bude samo o sobě úspěchem. Nikos a já uděláme vše co je v našich silách, abychom si odvezli co nejlepší možný výsledek."

Stejně jako loni na Acropolis bude Athanassoulasova Fabie R5 oděna do modro-zlato-bílých barev Lascaris Foundation, která se svými aktivitami snaží podporovat řeckou národní identitu skrze různé kulturní, sociální a finanční projekty. Velmi vysoko mezi aktivitami pak stojí také podpora sportu. "Obnovení podpory od Lascaris Foundation, když vezmeme v potaz nepříznivé ekonomické podmínky v naší zemi, je pro nás velkou ctí a velkým závazkem," říká na adresu svého hlavního sponzora Lambros Athanassoulas.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama