15. 1. 2016 08:30 − 951× − 0

Prasklá hadice stála Vrátného více než hodinu a půl

Šéfa týmu Bonver Dakar Project tak v elitní desítce zastoupil kolega Ardavičus

Technické problémy potkaly Tomáše Vrátného a jeho posádku v desáté etapě Rallye Dakar 2016. Šéf týmu Bonver Dakar Project ztratil opravou prasklé hadice více než hodinu a půl a obsadil až dvaadvacáté místo. V elitní desítce jej zastoupil jeho kazašský týmový kolega Artur Ardavičus, který byl šestý.


Foto: Petr Lusk

Tomáš Vrátný přitom startoval do desátého měřeného úseku slavné dakarské rallye s cílem navázat na sedmé místo, které vybojoval v předchozí rychlostní zkoušce. Už po startu se však začal potýkat s komplikacemi a technickými potížemi.

„Měli jsme smůlu. Hned po startu jsme museli měnit pneumatiku, protože jsme měli defekt, ale během patnácti minut jsme byli hotoví. Předjely nás jenom dva kamiony,“ popsal Tomáš Vrátný. „Pokračovali jsme ve svižném tempu a dojeli jsme Kamaz, který měl problémy. Byl zapadnutý. Snažili jsme se jeho posádce pomoct. Cukali jsme auto ven, čímž jsme se zdrželi.“


Foto: Petr Lusk

Po pomoci konkurenční závodní posádce se do potíží dostal sám Vrátný a jeho posádka. „Po průjezdu prvního kontrolního bodu začala být v kabině cítit nafta. Motor ztrácel výkon a bylo zřejmé, že máme nějaký technický problém. Zastavili jsme, zvedli kapotu a mrkli na to. Milan zjistil, že problém byl na hlavním přívodu paliva do motoru,“ přiznal Vrátný. „Praskla nám hadice paliva. Museli jsme zastavit a řešit, jakým způsobem jsme schopni tento problém odstranit. Naštěstí se nám to podařilo, ale ztratili jsme tím hodně času,“ ujal se slova Vrátného mechanik Milan Holáň. „Musím Milanovi poděkovat, protože díky němu jsme v cíli. A musím poděkovat i Járovi Miškolcimu, protože na začátku byl jeden kontrolní bod velice komplikovaný a těžký, ale nám se jej díky Járovi podařilo sebrat napoprvé. Ale potom bohužel přišly technické problémy, které jsme nemohli ovlivnit. Ztratili jsme tím více než hodinu a půl,“ pokračoval Vrátný, který s celkovou ztrátou přesahující dvě a půl hodiny obsadil v desáté etapě Rallye Dakar 2016 dvaadvacáté místo.


Foto: Petr Lusk

„Bohužel se nám nepodařilo navázat na předešlou etapu, kterou jsme zvládli daleko lépe a dojeli jsme v ní sedmí. Zato Artur zajel i dnešní rychlostní zkoušku poměrně slušně. Máme ovšem starost o Alberta, který uvízl v druhém dunovém poli, ale pevně věříme, že jej také dostaneme do cíle a Albert bude moci pokračovat,“ dodal Vrátný. Jeho kazašský týmový kolega Artur Ardavičus obsadil v desátém měřeném úseku skvělé šesté místo, když na nejrychlejšího Pascala de Baara ztratil půlhodinu. Hendikepovaný andorrský pilot Albert Llovera do cíle doposud nedorazil. V průběžném pořadí Rallye Dakar 2016 je Vrátný sedmnáctý a na vedoucí pozici ztrácí 6 hodin, 11 minut a 10 vteřin. Ardavičus je třináctý a Llovera třiatřicátý.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama