Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
15. 1. 2016 18:01 − 1755× − 0

Pro Dmack přinese Monte několik novinek

Dmack se letos naplno vrhnul do nejvyšší ligy MS, když bude nasazovat Fiestu WRC pro Otta Tänaka.

Pneumatiky se značkou Dmack nejsou v automobilových soutěžích žádnou novinkou, výrobce se v mistrovství světa angažuje několik let, ale spíše v nižších šampionátech, kde je Jari Ketomaa dovezl k titulu mezi týmy ve WRC2 v předloňském roce. Několikrát se reklama Dmack objevila i na Fiestách WRC, lze zmínit Argentinskou rally 2012, kdy se Martin Prokop dojel pro čtvrté místo. Letos však Dmack WRT vstupuje do nejvyšší ligy, když má v plánu odjet všech 14 soutěží s estonskou posádkou Ott Tänak a Raigo Mõlder, kteří usednou do Fiesty WRC a bude zařazen do hodnocení týmů. Kromě této novinky v podobě plnohodnotného zapojení se s vozem specifikace do šampionátu WRC nasadí v Monaku Dmack taktéž nové pryže, konkrétně asfaltovou pneumatiku s označením DMT-RC2, která by chtěla konkurovat obdobným výrobkům od Michelinu a Pirelli.

Před začátkem Rallye Monte Carlo se k nadcházející soutěži a očekáváním od ní vyjádřil Dirk Cormack, ředitel motorsportu u Dmacku: "Monte Carlo je proslulé svým klasickým formátem a velmi náročnými podmínkami, kde je velká pozornost kladena na volbu pneumatik a na výkon. Na vývoji asfaltové gumy jsme tvrdě pracovali a dosáhli několika významných pokroků ve výkonu. Pokrok nás všechny motivoval a už se těšíme, až nová sezóna začne."

Tím, na jehož bedrech bude ležet boj na rychlostních zkouškách je Ott Tänak, který na úvodním podniku sezóny v Monaku doposud startoval dvakrát. V roce 2012 dovezl Fiestu WRC na 8. příčce, kdežto loni bojoval o umiístění v TOP 5 než skončil mimo trať a nakonec dojel na 18. místě. "Monte Carlo je výjimečná rally k zahájení sezóny a vždy musíte očekávat nečekané. Soutěž jsme zatím absolvovali dvakrát a máme s ní dobré zkušenosti, ale teď jsem v novém týmu a pojedu na nových pneu. Pokud vše do sebe zapadne jak má a půjde vše v pohodě, tak si jsem jistý, že dokážeme být konkurenceschopní," těší se na start Ott Tänak.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama