Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
16. 1. 2016 15:35 − 1645× − 1

Eyvind Brynildsen ve Švédsku osedlá evoluční Fiestu R5

Eyvind Brynildsen se loni prezentoval zejména na domácích tratích s Fiestou RRC, ve Švédsku si v MS vyzkouší Fiestu R5 evo.

Od roku 2011 se na tratích světového šampionátu ukazuje Eyvind Brynildsen spíše sporadicky, ale Švédskou rally si obvykle ujít nenechá. Loni se na její start postavil s Fiestou RRC v barvách Drive Dmack a výsledkem bylo druhé místo ve WRC2 za jasným lídrem Jarim Ketomaa. Letos se na start jediné ryze zimní soutěže Nor vrací jako úřadující domácí šampion a opět usedne do Fiesty, ale místo specifikace RRC bude jeho náčiním verze R5 evo, tedy speciál, na nějž premiéra v MS čeká při Rallye Monte Carlo s Elfynem Evansem za volantem. A Welšan bude také Brynildsenovým týmovým kolegou ve Švédsku, když oba pojedou pod hlavičkou M-Sport WRT. Tato jezdecká kombinace představuje v plánech M-Sportu silnou zbraň proti Škodě, která na severu započne svůj letošní program.

"Už se na Švédskou rally nesmírně těším, bude pro mě něco jako domácí soutěž. Loni jsem získal titul v norském šampionátu za volantem Fordu Fiesty, takže auta od M-Sportu dobře znám a už se nemůžu dočkat, až si vyzkouším velké zlepšení, kterého M-Sport dosáhl s Fiestou R5," říká ke svému plánovanému startu na Švédské rally Eyvind Brynildsen a pokračuje o svém angažmá pod hlavičkou M-Sportu: "Je opravdu fantastické, že pojedu jako součást M-Sportu a myslím, že můžeme být konkurenceschopní. Je bez debat, že pojedu jak nejlépe umím, abych bojoval o přední příčky a přivezl týmu nějaký velmi dobrý výsledek."

"Nasazení Elfyna a Eyvinda nám ve Švédsku umožní bojovat o vítězství ve WRC2. Eyvind je tak trochu specialista na tento podnik a my jsme cítili, že je důležité mít v sestavě někoho, kdo je zvyklý na zimní podmínky a myslím, že pro nás odvede dobrou práci," říká k angažování Eyvinda Brynildsena pro Švédskou rally Malcolm Wilson a dodává, "jeho nasazením také pokračuje naše těsná spolupráce s Adapta Motorsportem. Víme, jak dobrý Eyvind je, zejména pak na sněhu, a jsem si jistý, že v průběhu víkendu je schopen se objevovat na čele výsledkové listiny."

Komentářů celkem: 1
16. 1. 2016 17:03
00
Škodovka evidentně upoutala továrny a rozpoutala boj o šampionát WRC2.Všichni chtěj bojovat proti škodě. smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama