Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
22. 1. 2016 06:35 − 994× − 0

Gekon Racing se vrací do světového šampionátu

Spojení stájí Styllex Motorsport a Gekon Racing přivedlo Martina Kočiho v sezoně 2014 k bronzové příčce v JWRC.

Po úspěšném tažení juniorským šampionátem 2015 s finskou posádkou nebude milovická stáj Gekon Racing chybět na světových tratích ani v letošní sezoně. Do kokpitu vozu Citroën DS3 R3T se po roční pauze vrací košický jezdec Martin Koči.

Spojení stájí Styllex Motorsport a Gekon Racing přivedlo Martina Kočiho v sezoně 2014 k bronzové příčce v JWRC a na tento úspěch budou chtít oba subjekty navázat i letos. Prioritou Martina Kočiho, kterého bude nadále navigovat zlínský spolujezdec Lukáš Kostka, bude juniorský šampionát, který obsahuje šest závodů (Portugalsko, Polsko, Finsko, Německo, Francie a Wales), a dále WRC3.

Košický tým vstoupí do sezony už o víkendu na slavné Rallye Monte Carlo, kde odstartuje svou pouť v seriálu WRC3. Ten je určen pro „dvoukolky“ specifikace R3 nebo R2. Na první závod je přihlášeno devět týmů, v čele s kvalitním Norem Veibym či továrním jezdcem Peugeotu Berfou.


Foto: Jan Froněk

Koči s Kostkou budou na 84. Rallye Monte Carlo startovat se startovním číslem 65. Soutěž proběhne ve dnech 20. – 24. ledna s cílem v Monte Carlu. Posádky během závodu absolvují téměř 1500 kilometrů, se šestnácti rychlostními zkouškami o celkové délce 377,59 km (25,36 %). V harmonogramu opět nechybí kultovní úseky před Col de Turini, slavný Sisteron či dva průjezdy testu Lardier et Valence – Faye, jenž bude s délkou 51,55 km nejdelší zkouškou soutěže a důkladně prověří schopnosti a souhru posádek.

„Na slavné Monte jsme se připravovali velmi důkladně, Martin absolvoval 16. ledna v okolí francouzského města Mézilhac i krátký test, kde si osahal fungování ´déestrojky´ na zasněžených tratích. Letošní ročník bude vzhledem k podmínkám nesmírně náročný, ale od Monte nic jiného čekat ani nelze,“ říká před startem šéf Gekon Racingu Tomáš Pletka.

„Po testu máme z auta dobrý pocit a na start tohoto slavného závodu se moc těšíme. Monte Carlo pro nás bude velkou výzvou a zároveň vstupem do nové sezony, ve které chceme bojovat o nejvyšší příčky ve WRC3 a JWRC. Po seznamovacích jízdách to vypadá, že nás čeká klasické Monte se sněhem, ledem a i suchým asfaltem. Odhaduji, že v současné době je trať pokryta sněhem tak z třiceti procent, povrch zkoušek je kolem Gapu i nad Monte Carlem podobný. Výsledek bude určitě záviset na správné volbě pneumatik,“ komentuje start na nejstarším světovém podniku Martin Koči.

„Samozřejmě mám velkou radost z opětovné spolupráce s týmem Styllex Motorsport a doufám, že snad nebude vadit, když prozradím, že se tandem Koči – Kostka objeví během sezony i na čtyřech českých a dvou slovenských závodech,“ doplňuje Pletka.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama