Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
5. 2. 2016 22:21 − 2424× − 0

Craig Breen se těší na švédskou premiéru

Irský pilot letos vstupuje do nejvyšší ligy a ve Švédsku si odbude premiéru s Citroenem DS3 WRC.

Irský jezdec Craig Breen se po roce 2012, kdy vybojoval mistrovství titul v šampionátu SWRC., stáhl z mistrovství světa na evropská kolbiště, kde se jako tovární jezdec Peugeotu třikrát pokoušel o zisk koruny mistra Evropy. To se mu však nepovedlo, výsledkem byla dvě třetí a jedno druhé místo a v loňském roce se Ir začal zase pomalu do MS vracet, když kromě kontinentálního šampionátu absolvoval 7 startů ve WRC2. Zajel sice čtyřikrát mezi TOP 5, ale třikrát jej vyřadila technika, takže výsledkem bylo konečné 8. místo. Ale to už je hudba minulosti, protože letos na Craiga Breena čeká nová výzva v podobě minimálně čtyř startů s DS3 WRC v barvách Abu Dhabi Total WRT a program zahájí již za týden ve Švédsku. S ním má zkušenosti z roku 2014, kdy jej s Fiestou WRC dokončil na 9. příčce absolutně.


Foto: facebook Craiga Breena

To však jel jako soukromník v barvách rodinné firmy Kel-tech, nyní Craig Breen pojede jako člen týmu, který zajišťuje program pro Citroen v roce, kdy si značka dává přestávku od oficiálního závodění. Jeho prostředí si vyzkoušel už při začátku sezóny v Monaku, kdy odjel seznamovačky a posléze se celý víkend pohyboval v servisu, teď je čas na to, aby se posadil za volant: "Jde o splnění dětského snu. Mít možnost řídit auto jako je tohle ve světovém šampionátu je velkou příležitostí pro zbytek mé kariéry. Rád bych poděkoval všem, kteří mají podíl na tom, že zde dnes mohu být a startovat s Abu Dhabi Total WRT," říká Craig Breen.

Zamýšlí se také nad svou předchozí zkušeností s WRC na švédských tratích a nad jezdeckou úrovní svých soků. "Co mě nejvíce ohromilo byla úroveň, na jaké spolu jezdci soupeřili. Teď musím pevně uchopit svou šanci a ukázat, že si i já zasloužím místo mezi elitou. Mým cílem je se neustále zlepšovat v průběhu celé soutěže, nechci jet hned na prvním testu jako blázen. Mám se toho hodně co učit a budu mít další šance k tomu, abych ukázal svou rychlost. Pokud bych dokončil mezi šesti nejrychlejšími, tak by šlo o fantastický výsledek," uzavírá Craig Breen svým přáním na výsledek.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!