Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
10. 2. 2016 16:11 − 2045× − 0

Vítězný návrat PG

Per-Gunnar Andersson toho v rally za poslední dva roky moc neodjezdil, to se teď mění.

Per-Gunnar Andersson toho v rally za poslední dva roky moc neodjezdil. Naposledy se více tomuto sportu věnoval v sezóně 2013, kdy odjel s Fordem Fiesta WRC i tři světové soutěže. Pro letošek ale dostal nabídku od majitele Škody Fabia WRC Johana Eklöfa na starty v kompletním švédském mistrovství a několika norských soutěžích. V úvodní divácké zkoušce prvního švédského podniku Rally Bilmetro se však musel sklonit před úřadujícím mistrem čtyřkolek Jerkerem Axelssonem za volantem Subaru Impreza WRC S10. Jakmile se ale vyrazilo z klusáckého areálu do přírody, začal lídr soutěže kupit chybu za chybou. V sobotu hned zrána poztrácel přes dvacet sekund a propadnul se až na čtvrté místo. Po pátém testu se však dokázal probojovat alespoň na druhou příčku. Jednu zkoušku za druhou vyhrávající PG mu ovšem mezitím doslova ujel a Axelsson už moc na vítězství pomýšlet nemohl.

Zato ale musel hájit své druhé místo před útoky Niklase Hägga. Situaci mu ovšem zlehčoval fakt, že Hägg nestartoval s vozem WRC, ale Škodou Fabia Super 2000. Axelsson si tak nakonec stříbrný stupínek uhájil. Nejlepším jezdcem soutěže se však stal navrátilec na domácí tratě Andersson a ukázal, kdo bude letos hlavním favoritem na titul. Někdejší šampión Mats Jonsson až šestým místem ukázal, že časy největší slávy jeho i legendárního Fordu Escort WRC jsou už asi dávno pryč. Zajímavé souboje spolu svedli piloti třídy RC2. Hägg s Fabií Super 2000 ostatním sice moc šancí nedal a vyhrál nakonec o dvacet sekund, ovšem za jeho zády se bojovalo o každý metr trati. O 2,1 vteřiny nakonec v tomto duelu vyhrál Martin Berglund za volantem Mitsubishi Mirage R5. Tím poraženým se stal pilot Citroënu DS3 R5 Thomas Thunström.

Výsledky podniku švédského mistrovství

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama