Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
10. 2. 2016 18:24 − 795× − 0

Rally Liepaja přesunuta na polovinu září

Rally Liepaja měla zahájit letošní ročník ME. Kvůli počasí byla odložena a nakonec bude předposlední soutěží roku.

V tiskové zprávě o zrušení Rally Liepaja v únorovém termínu bylo ujištění pořadatelů, že se podnik pokusí přesunout na jiný termín a to se povedlo, přičemž soutěž se nově pojede jako šotolinová v polovině září – konkrétně mezi 16. – 18. zářím 2016 a bude tak předposlední zastávkou ERC v tomto roce. "S potěšením mohu říct, že jak FIA, tak promotér Eurosport Events byli značně nápomocní a podařilo se nám společně vymyslet nové datum pro Rally Liepaja a to nám, bez ohledu na počasí, umožní zorganizovat bezpečnou a špičkovou soutěž ME v Lotyšsku," mluví nyní již nadšeně ředitel soutěže Raimonds Strokšs.


Tento obrázek letos při Rally Liepaja neuvidíme…

"Až doposud byla Rally Liepaja plánována jako jediná zimní soutěž šampionátu a jako jediný podnik, kde posádky mohly používat pneu s hřeby, ale jsem si absolutně jistý, že cesty v region Kurzeme budou také v podzimním termínu jedinečnou a velkou výzvou pro nejlepší evropské jezdce. Také doufám, že si nový termín užijí i diváci, protože možnost vidět špičkové vozy třídy R5 uhánět po nově šotolinových cestách bude novým a hodně očekávaným zážitkem," je si ředitel soutěže jistý tím, že soutěž své kouzlo neztratí ani bez zimní kulisy. Jednou z otázek, kterou museli pořadatelé při změně data řešit bylo JERC, protože v Lotyšsku se mělo odjet jeho první kolo. "Rally Liepaja si zachová svou důležitou roli ve stále populárnějším JERC, když soutěž situovaná v regionu Liepaja a Kuldiga, která měla šampionát původně otevírat, se nakonec postará o jeho finále a jistě přinese mnoho vzrušujících momentů."

O tom, co v sobě skrývalo hledání nového data soutěže dodává pár slov koordinátor ERC Jean-Baptiste Ley: "Najít volné místo v kalendáři nebylo jednoduché, protože jsme se potřebovali vyhnout jakýmkoliv kolizím s MS v rally a zároveň nechat dostatek času na přesun z jedné soutěže na další. Tato změna termínu nám také umožnila zachovat rovnováhu mezi asfaltem a šotolinou, což je jeden z důležitých faktorů v ERC a také zajistila, že můžeme odjet beze změn všech šest podniků JERC. Tím, že nové datum oznámíme jak nejrychleji to šlo doufáme, že týmy a posádky budou mít dostatek času na to, aby učinily potřebné věci a také fanoušci už mohou začít plánovat svůj rally víkend," uzavírá Jean-Baptiste Ley.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama