Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
26. 2. 2016 20:13 − 2298× − 2

Před Sebem Ogierem je stý start v soutěži MS

Poslední tři roky vládne šampionátu WRC Sébastien Ogier, který v Mexiku oslaví stý start.

Kariéra Sébastiena Ogiera je téměř jako z kuchařky na úspěch. V druhé sezóně slavil vítězství v národním značkovém poháru, což pro něj znamenalo výtah do MS s podporou domácího autoklubu a když v roce 2008, tehdy 25 letý jezdec, vybojoval na první dobrou titul juniorského mistra světa, bylo o jeho dalším směřování rozhodnuto. Následuje účast v kompletním MS s C4 WRC v juniorce Citroenu, 13 vyhraných RZ a celkové 8. místo. O rok později Ogier skončí těsně pod stupni vítězů celkové klasifikace (za což mohl zejména nepovedený závěr roku) a dvakrát se objeví už v A týmu francouzské značky. Pro rok 2012 pak Ogier přestupuje do Volkswagenu, je zapojen do stavby Pola WRC a v této přechodné sezóně předvádí velký sport s Fabií S2000.

Pak již následují tři tituly mistra světa a v březnu na Mexické rally bude Sébastien Ogier slavit stý start v MS a toto jubileum bude o to zajímavější, že právě na severoamerické soutěži svou cestu MS započal. A pro zajímavost dodejme, že započal stylově, když vyhrál JWRC a celkově byl osmý. Sluší se pak ještě zmínit, že úplně to samé platí pro Ogierova věrného druha na pravé sedačce Juliena Ingrassiu, který bude v Mexiku také stovkařem. Navíc Ogier s Ingrassiou mohou být jedněmi z těch, kteří pomohou Volkswagenu ve vyrovnání jeho vlastního rekordu v počtu vítězství v řadě, protože německý tým jich má aktuálně 11 a rekord má hodnotu 12 (na tu VW dosáhl mezi Austrálií 2013 a Finskem 2014).

"Mexická rally bude mým stým startem v MS v kariéře. Vítězství by bylo nejlepší formou oslavy, ale dosáhnout na něj nebude jednoduché," říká ke svému jubilejnímu startu Seb Ogier, který se tak stane 25. jezdcem, který do klubu stovkařů vstoupí a pokračuje, "moje kariéra zde před osmi lety začala vítězstvím v JWRC, což byl splněný sen. Poslední tři návštěvy Mexika pro nás byly velmi úspěšnými. Jedním z rozhodujících faktorů je vzduch vysoko v horách a náš Volkswagen Polo R WRC si s ním dokázal vždy výborně poradit. Doufám, že to bude tak i letos. Julien a já nebudeme nijak nezdravě sebejistí a na začátku soutěže budeme stejně koncentrovaní jako vždycky."

K šancím Volkswagenu na vyrovnání jeho vlastního rekordu pak pár slov dodal šéf týmu Jost Capito. "Příležitost získat dvanácté vítězství v řadě a šance vyrovnat náš rekord nám dodává další kus motivace. Nicméně na první šotolině roku budeme muset odvést pořádnou práci, protože konkurence bude silná. Před výzvami jsme se nikdy neskrývali a už teď se do Mexika těšíme," říká za svůj tým Jost Capito.

Komentářů celkem: 2
26. 2. 2016 21:05
00
Tak co?Soukromá tipovačka:Trefí to Ogi?Za mě jo.
27. 2. 2016 10:48
00
Nevím v kom vidí tu konkurenci, když Meeke nejede. V nevyzkoušeným Hyundaii?

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama