Rally de Córdoba – komentář

Argentinský šampionát o víkendu odstartoval tam, kde se každoročně odehrává tamní soutěž MS.

Argentinský šampionát o víkendu odstartoval tam, kde se každoročně odehrává tamní soutěž MS. Zkoušky v okolí Córdoby patří mezi to nejzajímavější a také nejnáročnější, co Argentina nabízí. V roli obhájce titulu sezónu rozjel už podruhé v řadě Marcos Ligato, který i tento rok pilotuje Chevrolet Agile MR. Stáj Tango takových speciálů na start dovezla hned celou čtveřici. Alejandro Cancio dal už na konci předešlé sezóny vale Peugeotu 207 MR a přesednul do Chevroletu a třetí sezónu pak v tomto speciálu bude letos trávit David Nalbandian. Hlavním aspirantem na titul z řad konkurenčních stájí bude patrně i v tomto roce argentinský multišampión Federico Villagra pilotující obvyklou techniku v podobě Fordu Fiesta MR. Navázat na povedenou loňskou sezónu a minimálně o příčku vylepšit své konečné třetí umístění bude určitě chtít Miguel Baldoni pokračující za volantem Peugeotu 208 MR.

První rychlostní zkouška nové sezóny zavedla vcelku bohaté startovní pole čítající 50 posádek a z toho hned devatenáct v nejvyšší kategorii Maxi Rally na světově známý úsek Mina Clavero. Z prvního letošního nejrychlejšího času se tam radoval Villagra, zatímco Ligato za ním zaostal o 7,2 sekundy. Do konce první etapy zbývalo odjet ještě tři zkoušky a ve všech z nich se z nejrychlejšího času radoval jezdec Chevroletu. Villagra za ním ale moc nezaostal a na konci etapy jeho manko činilo jen 8 sekund. Baldoni neprožil zrovna dobrý den a s minutovým odstupem se krčil až na šestém místě. V druhém dnu už se pilot Peugeotu dokázal těm nejrychlejším přiblížit, ale na nejrychlejší časy to zatím nestačilo a před koncem soutěže se pouze posunul na páté místo.

Nejrychlejší 208 dovezl do cíle Luciano Preto, který se v neděli ráno sice propadl za Baldoniho záda, ale v posledním testu jej díky druhému nejrychlejšímu času přeci jen předstihl. Na boj s dvojicí Peugeotů se chystal i čtvrtý nejrychlejší muž první etapy Geronimo Padilla. Dál než na předposlední test se ovšem jeho Fiesta MR nedostala. Chevrolety do nové sezóny naopak vstoupily s maximální spolehlivostí a z toho těžil i bronzový Cancio. Druhou etapu začal nejrychleji vedoucí Ligato a svůj náskok zvednul už na 13,5 sekundy. V následující RZ 6 se ale lídr nevyhnul defektu a z náskoku se stalo desetivteřinové manko. Pilot Chevroletu pak dokázal vyhrát závěrečné dvě zkoušky, ale vítězství se beztak nedočkal. Villagra si získané vedení dokázal o 3,8 sekundy udržet a první soutěž sezóny pak jen potvrdila, kdo letos bude mít největší šance na zisk titulu.

Výsledky této rally argentinského mistrovství

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!