Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
9. 3. 2016 19:48 − 5223× − 5

VW má zajištěnu budoucnost nejméně do roku 2019

Volkswagen motorsport, hegemon posledních let v šampionátu WRC, má jistý program nejméně do roku 2019.

Z Volfsburgu dnes přišla zpráva, která zřejmě potěší většinu fanoušků, protože tým Volkswagen motorsport potvrdil, že se bude účastnit světového šampionátu minimálně do konce roku 2019 a nijak jej neovlivní předpokládané náklady, které koncernu vznikají s řešením emisní aféry, která se objevila v druhé polovině loňského roku. Zprávy o prodloužení programu německé značky v MS proběhly médii již vloni, ale ve vedení koncernu došlo v souvislosti s emisní aférou k výměně členů představenstva společnosti a ti noví potvrdili, že na plánech VW motorsportu se nic nemění a soupeři budou muset se současným hegemonem šampionátu nadále počítat.


První vítězství Pola WRC přišlo při jeho druhém startu…

Serveru autosport.com pak k pokračující podpoře týmu představenstvem automobilky řekl Jost Capito: "Staré představenstvo schválilo program do roku 2019. Ale v listopadu, když nastoupili noví členové, tak nám byl schválen program jen na letošní sezónu a bylo nám řečeno, abychom přišli na jaře a bavili se o budoucnosti. Takže jsme zašli zpět za představenstvem s naším programem do roku 2019 a byl nám schválen ve stejné podobě, ale teď už novým představenstvem," říká k jednáním o zajištění budoucnosti týmu jeho šéf a dodává, "nejde o nic nového, ale je to důkaz toho, že budoucnost je do roku 2019 zajištěna."

Jak dokládají slova Jurgena Stockmanna, člena představenstva pro prodej, marketing a služby zákazníkům, pro magazín Autocar, tak VW má rally nadále rádo. "Světový šampionát v rally je náš sport. V případě výsledků, tam jsme za krátký čas dosáhli úžasných věcí a jde o motivaci pro celou společnosti, protože to ukazuje, čeho lze dosáhnout, když tým pracuje společně. Orientace na tým je pro nás klíčová a dále se pak rozšiřuje směrem k fanouškům, kteří nás sledují," říká Jurgen Stockmann.


… to zatím poslední minulou neděli v Mexiku, foto: www.bestofrallylive.com

A jak dokazují slova Franka Welsche, který je u Volkswagenu zodpovědný za technický rozvoj značky, Volkswagen je hrdý na své tituly a poctivě pracuje na voze pro příští rok. "Bytí trojnásobnými světovými šampiony se nám moc líbí a už před nějakým časem jsme započali práce na nové generaci auta pro rok 2017. Náš závazek pokračuje a bude trvat minimálně tři roky. Doufáme, že budeme v soubojích s novými soupeři stejně úspěšní jako doposud," uzavírá Frank Welsch. Od příštího roku tedy můžeme na tratích MS očekávat zajímavé boje. Nyní dominujícímu VW se vrátí konkurent v podobě Citroenu, jenž vládl šampionátu před Němci a po delší pauze se vrací i Toyota, která s Volkswagenem soupeří o pozici největšího producenta aut na světe a nyní se jejich soupeření přenese i na rychlostní zkoušky.

Komentářů celkem: 5
9. 3. 2016 20:58
0 0
Fajn že je něčí účast jistá smajlík snad konkurence trochu zamaká ale smajlík
9. 3. 2016 21:14
0 0
To se snad dalo čekat dyť Polo 2017 testuje(a možná vyvíjí Gronholm)
9. 3. 2016 21:19
0 0
hujer, tak důvody máš vysvětleny v článku - muselo to schválit nové představenstvo a to, čistě teoreticky, mohlo rozhodnout jinak než to předchozí
10. 3. 2016 10:35
0 0
Tak Míra chtěl asi říci, že se dalo čekat schválení od nového vedení.
12. 3. 2016 20:12
0 0
... VW bude všechny mlátit přes držky tak dva roky-tři, pak to předá Škodovce, něco podobného jako Pažouti předali štafetový kolík v rámci koncernu Citrónům... přece nehodí do kanálu všechno to, co jim Škoda společně se Seatem za všechny ty roky posbíraly a co teď Němčouři zúročují, to by byli sami proti sobě... mezitím přelezou, aspoň tipuju, do F1-ček, ale to se bude jmenovat nejspíš "Redbull-Audi"... toť můj tip, třeba se ve všem pletu... a v MS bude šéfem Dacia... uvidíme... řekl slepý... pravil klasik...

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama