Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
12. 3. 2016 10:29 − 3213× − 0

Mads skončil předčasně po nárazu do skály

Průběžně druhý muž klasifikace MS na Kanárských ostrovech sice vedl, ale na RZ7 havaroval a skončil.

Při úvodním podniku mistrovství Evropy došlo k zajímavé konfrontaci zástupce mistrovství světa a toho kontinentálního, když se díky místním sponzorům na start postavil i jezdec M-Sportu Mads Ostberg. Ten hostoval ve Fiestě R5 týmu RMC a do soutěže vstoupil nejlépe jak mohl. V Rally Islas Canarias zvítězil při kvalifikaci a pak také dlouho setrvával na vedoucí příčce, kde se na něj však pomalu, ale jistě dotahoval druhý Kajetan Kajetanowicz. Rozuzlení souboje přišlo předčasně, když norský jezdec v RZ7, posledním pátečním testu, havaroval a uvolnil tak první příčku Polákovi.


Foto: www.fiaerc.com

Osudnou se Madsovi Ostbergovi stala levá zatáčka zhruba kilometr před cílem vložky Santa Lucía, kde jej vyřadily opětovné problémy s vadnoucími brzdami, které měly za následek náraz do skály. "Už před incidentem jsem zaznamenal něco jako varování, když se zdálo, že brzdy nefungují úplně v pořádku. Ale pak se zdálo, že se to zlepšilo a pomyslel jsem si, že to bylo kvůli nějaké špíně, prachu či něčemu podobnému," vrací se ke své páteční havárii Mads Ostberg a pokračuje, "bohužel pak se to stalo zas a když jedete nadoraz, tak nezbývá prostor pro cokoliv a havarovali jsme. Je to obrovská smůla, protože jsme si soutěž užívali a byla na ní fantastická atmosféra."

Ačkoliv posádka Ostberg – Floene figurovala ve startovní listině do čtvrté sekce soutěže – tedy do dnešního dne, nakonec se do soutěže už nevrátila. A to z důvodu přílišného poškození jejich Fiesty R5, které se nedalo do dneška odstranit. "Poškození auta je docela velké, je pryč celé zavěšení, bok auta je pomačkaný a poškozený je také diferenciál. Nebude možné v soutěži pokračovat, ale je jisté, že se dnes budu vyskytovat v servise," uvádí důvody své dnešní absence na trati Mads Ostberg.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama