Invelt
reklama reklama reklama
reklama
Generální
partner
Invelt
20. 3. 2016 11:34 − 2063× − 0

Jihoafrické smutné odchody

Jihoafrická soutěžní scéna zažila hodně nepříjemnou zimu, během které se s tamním mistrovstvím rozloučilo hodně subjektů.

Jihoafrická soutěžní scéna zažila hodně nepříjemnou zimu, během které se s tamním mistrovstvím rozloučilo hned několik velmi důležitých subjektů. O titul spolu poslední roky sváděli souboje jezdci speciálů Super 2000 tří různých značek. Žádná z nich se v zimě nevyhnula nepříjemnostem, které letošní ročník mistrovství výrazně poznamenají. Nejméně krize spojená s ekonomickými problémy této africké země dopadla na stáj Toyoty, když přišla o hlavního sponzora, firmu Castrol. Oba dva jezdci z loňska Leeroy Poulter i Giniel de Villiers ale absolvují celý sedmidílný seriál a pokusí se samozřejmě získat titul. Ten vloni získal na svou stranu Mark Cronje s Fordem Fiesta Super 2000. Ford ovšem ukončil spolupráci a úřadující mistr se musel porozhlédnout po jiné možnosti. V letošní sezóně nakonec bude bojovat za volantem Volkswagenu Polo Super 2000. Oficiální stáj Volkswagenu, kdysi dominující šampionátu, po dlouhých letech dala vale rally a přesunula své aktivity na okruhy. Dva své vozy prodali do Austrálie a jeden z nich dostal k dispozici právě Cronje. Volkswagen tak může o titul usilovat alespoň na této soukromé bázi. Jako soukromník se do bojů pustí i Japie van Niekerk, který koupil mistrovskou Fiestu Super 2000. Kvůli podnikatelskému zaneprázdnění ale absolvuje pouze vybrané podniky.

Úvod roku obstarala novinka v kalendáři Goldfields Motor Rally a na jejím startu se sešel tenký počet pouhých šesti speciálů hlavní kategorie Super 2000. Všechny nakonec spatřily cíl a nejhůře si na trati počínal Jose de Gouvela za volantem stařičké Toyoty Corolly Super 2000, se kterou za vítězem zaostal o deset a půl minuty. Na nejrychlejší dvoukolku Toyotu Etios R2 Guye Botterilla to ale stačilo a de Gouvela do cíle dojel jako šestý. O čtvrté místo si to spolu rozdali Ernie van der Walt za volantem Toyoty Yaris Super 2000 a Wilro Dippenaar s Fiestou Super 2000. Tento minisouboj vyšel vítězně pro pilota Toyoty. Po páteční dvojici asfaltových testů se na vedoucí příčce o 1,3 sekundy vyhříval Cronje. Druhý den se soutěžení přesunulo na šotolinu a jezdce VW čekala role čističe trati. Na první zkoušce se s tím ale popasoval se ctí, když zajel nejrychlejší čas. Ve druhé sice o osm desetin prohrál, ale vedoucí příčku si stále hlídal. Následně se ale u Pola porouchala převodovka a Cronje se musel smířit s propadem za obě Toyoty na konečné třetí místo. Duel dvou Yarisů pro sebe rozhodl předloňský mistr Poulter a za ziskem druhého titulu vyrazil nejlepším možným způsobem.

Výsledky této soutěže jihoafrického národního šampionátu

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama