3. 4. 2016 15:44 − 1944× − 0

Vršecký s ježkem v hlavě stříbrný, Kolomý prověřil techniku

Premiérový start Davida Vršeckého v cross-country rally dopadl na výbornou.

Premiérový start Davida Vršeckého v cross-country rally dopadl na výbornou, když obsadil v cíli Baja Drawsko druhé místo a až do posledních kilometrů bojoval s Tatrou Phoenix o vítězství. Martin Kolomý nasadil a v úvodu s přehledem diktoval tempo s náskokem přes pět minut na druhého Davida, cíl však nakonec nespatřil.

Již páteční prolog ukázal, že se David Vršecký za volantem dakarského speciálu cítí jako ryba ve vodě, což dokázal při prvním průjezdu sobotní sto sedmdesát kilometrů dlouhé zkoušce, kterou vyhrál! „Musím říct, že jsem nadšený. Vojenský polygon v Drawsku je překrásný a nám se tu dařilo. Je ale předčasné myslet na pozice nejvyšší. Před námi je ještě ta samá porce těžkých kilometrů,“ krotil nadšení David, který se ujal vedení s téměř půlminutovým náskokem. Ve druhé jízdě dne David převážně bojoval sám se sebou a výrazně zvolnil. „Jako bych měl v hlavě ježka. Byla to neskutečná bolest. Jsem ale rád, že jsme to dotáhli až do cíle a navíc obsadili senzačně druhé místo,“ řekl spokojeně v cíli vyčerpaný dvojnásobný mistr Evropy.

„Takhle těžké etapy se nejezdí ani na Dakaru. Hodně technické pasáže, které byly složité jak navigačně, tak pro jezdce, který musí neustále řadit. Davida výkon musím vyzdvihnout. Takto se poprat s naprosto odlišnou disciplínou hned ve své premiéře a zkušeným klukům ukázat záda, to je perfektní,“ nešetřil chválou legendární navigátor nového pilota Pepa Kalina.

Martin Kolomý startoval do soutěže s úkolem podrobit svého Fatboye zátěžové zkoušce v podobě zjištění životnostních limitů vybraných komponentů. „Chtěli jsme prověřit, co vše auto vydrží a kde jsou hranice některých dílů. Dvacet kilometrů před cílem dopolední jízdy jsme měli problémy s řazením a to se bohužel opakovalo i ve druhé jízdě dne,“ uvedl Martin, který ještě na mezičase na 140 kilometru vedl kategorii kamionů o 6 minut! Kolomému se problémy nevyhnuly ani ve druhém průjezdu a ze soutěže nakonec odstoupil. „Sportovní výsledek se sice nepodařil, po technické stránce jsme ale zase o dost chytřejší. Trať se mi ale velice líbila a už se moc těším na reparát.“

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama