Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
9. 4. 2016 21:44 − 2743× − 0

Craig Breen obhájil irské vítězství

Loňský vítěz Craig Breen s Citroenem DS3 R5 dnes dokázal odolat ataku Kajetana Kajetanowicze a zvítězil.

Dnes Circuit of Ireland pokračoval druhou, delší etapou, když na programu bylo hned osm zkoušel a 116 měřených kilometrů. Po včerejšku vstupoval do dnešního dění v roli lídra Breen, jenž obhajoval loňské vítězství a jeho nejbližším pronásledovatelem byl úřadující mistr Evropy Kajetanowicz. Podíváme-li se na nejrychlejšího jezdce první dnešní sekce, tak ve třech případech ze čtyř jím bylo jiné jméno, konkrétně Evans, jenž včera musel odstoupit a dnes se vrátil v rámci superrally. Avšak pro dění na čele bylo důležitější sledovat jiné jezdce, protože v souboji Breen – Kajetanowicz dnes začal lépe polský pilot, jenž dokázal o více jak polovinu eliminovat svou ztrátu na prvního Ira. Nasazené tempo dvojice na čele pak dnes nestihl třetí Fisher, který postupně začal ztrácet na druhého Poláka a v polovině dne měl již deset sekund ztráty. Po odstoupení výtečně jedoucího McCormacka se starší Fabií S2000 se na čtvrté místo posunul Josh Moffett a za jeho zády byl na páté příčce lepší z českých jezdců Tarabus.

V druhých průjezdech pokračovala naháněná mezi Breenem a Kajetanowiczem, polský jezdec dokázal Ira stáhnout nejméně na 52 desetin, ale to bylo jeho maximum a Ir tak mohl v cíli slavit obhajobu loňského vítězství s náskokem 10 sekund na Poláka. Tempo s vedoucí dvojicí pak odpoledne ztratil Fisher, který nakonec na třetí příčce ztrácel tři čtvrtě minuty na druhého jezdce, obdobnou ztrátu pak měl čtvrtý Josf Moffett. Toho se snažil v průběhu dnešní druhé sekce udolat Tarabus, jenže v posledním testu dne odstartoval bez brzd a svou Fabii R5 nedokázal udržet na trati a ze soutěže musel těsně před koncem odstoupit z velmi pěkné páté příčky. Ta tedy připadla Greerovi, který na mladšího s Moffettů ztratil 27 sekund.

Po Tarabusově odstoupení byl nejlepší Fabií R5 v cíli šestý Bogie, sedmý dojel do cíle Wright, jehož následoval s další Fiestou R5 Cave. Nejlepší atmosferickou S2000 byla Fabie devátého McGonigla a elitní desítku uzavřel Koltun. Na něj jen 45 desetin ztratil jeho krajan Chuchala, který si i v Severním Irsku přijel pro plný počet bodů v ERC2, když Scattolona deklasoval rozdílem třídy a oba jezdce v cíli dělilo více jak osm minut. Defekt Gribelova vozu rozhodl boje v JERC, protože Němec se propadl z první příčky, kterou uvolnil Pieniazkovi, jenž si dojel pro vítězství a podtrhl úspěch polských jezdců v doprovodných šampionátech. Druhou příčku mezi juniory vybojovala nová akvizice Opelu Ingram, Gribel se po defektu propracoval na třetí příčku což znamenalo, že Adamy R2 obsadily kompletní stupně vítězů. Těsně pod nimi skončil čtvrtý Gryazin s P208 R2, pátý pak byl Brož s Fiestou R2.

Circuit of Ireland – po RZ6
1.Breen Craig – Martin ScottCitroën DS3 R51:54:16,2
2.Kajetanowicz Kajetan – Baran JarosławFord Fiesta R5+10,6
3.Fisher Alastair – Noble GordonFord Fiesta R5+56,3
4.Moffett Josh – Rowan JohnFord Fiesta R5+1:39,9
5.Greer Jonathan – Riddick KirstyCitroën DS3 R5+2:06,9
6.Bogie David – Rae KevinŠkoda Fabia R5+2:55,5
7.Wright Stephen – Fulton JamesFord Fiesta R5+4:36,0
8.Cave Tom – Morgan JamesFord Fiesta R5+4:51,0
9.McGonigle Joseph – Geaney CiaranŠkoda Fabia S2000+5:52,1
10.Kołtun Jarosław – Pleskot IreneuszFord Fiesta R5+6:26,1

Soutěž můžete sledovat spolu s náma na serveru eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!