Jakub Hofbauer - eWRC.cz
10. 4. 2016 17:58 − 3580× − 4

Závodní duo T&T pokračuje v ambasadorské misi

Už několik let je součástí mezinárodní soutěžní scény česká posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát.

Už několik let je součástí mezinárodní soutěžní scény česká posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát. Ta se v posledních letech zabydlela v evropském kontinentálním šampionátu FIA ERC, do kterého patří také domácí Barum Czech Rally Zlín. U příležitosti loňského, pětačtyřicátého ročníku populární barumky pak obě skupiny spojily síly, to když se závodní duo T&T stalo oficiálními ambasadory zlínské rally.

Hlavním úkolem Jaromíra s Danielem bylo propagovat Barum Czech Rally Zlín na evropských podnicích, kterých se posádka národní reprezentace Autoklubu ČR účastní. A jelikož se spolupráce osvědčila, pokračuje jejich vyslanecká mise i letos. „Loňský nápad spojit naše závoděním se zviditelněním Barum rally se mi zalíbil a je mi ctí pokračovat v tom i letos. Barumka je moje domácí soutěž a velká srdcová záležitost, takže pokud jí naše aktivity pomohou například s přilákáním nových diváků ze zahraničních zemí, bude to jen dobře,“ říká Jaromír Tarabus, kterého doplňuje jeho navigátor Daniel Trunkát: „Barum Czech Rally Zlín má doma i ve světě dobré jméno a jsme rádi, že s ní můžeme být ve spojení. Doufáme, že naše letošní výkony přesvědčí mnoho diváků k návštěvě Zlína na konci srpna. “

Posádka Tarabus – Trunkát se v loňské sezoně seriálu FIA ERC umístila na pátém místě celkové klasifikace, ke kterému jí pomohly zejména stabilní výkony. Ze šesti startů se moravská dvojice hned třikrát umístila na pěkném čtvrtém místě, během sezony zaznamenala jen jediné odstoupení – vinou technických problémů paradoxně na domácí barumce. Letos posádka míří ještě výš – k dispozici bude mít hned od začátku sezony nový speciál Škoda Fabia R5 tradičně svěřený do péče renomovaného týmu Kresta Racing. Její program startuje začátkem dubna na asfaltové rally v Irsku a dále bude pokračovat vybranými podniky FIA ERC 2016. Domácí vrchol sezony v podobě Barum Czech Rally Zlín přijde na řadu ve dnech 26. – 28. srpna 2016.

Komentářů celkem: 4
10. 4. 2016 18:11
0 0
ten článek je tak trošku s křížkem po funuse, ne? i když reklamu v Irsku asi nechtěně předvedli, na rozdíl od AT. ani nevím jak dopadli, jsou celí? co auto? neví někdo?
10. 4. 2016 18:18
0 0
Údajně jen vyjeli z trati a "sežral" je živý plot.Víc nevím.
10. 4. 2016 18:52
0 0
Auto vypadalo ok, větší škody tam nebudou...
Může mi ale někdo osvětlit jakým způsobem konkrétně tu BCRZ propagují?? A na základě čeho se zjistilo, že se spolupráce osvědčila?? (nemyslím to nijak zle, jen mne to zajímá, díky)
10. 4. 2016 20:03
0 0
Nóó třeba tak že nalákají větší počet posádek na start z Evropy.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!