13. 4. 2016 19:26 − 1363× − 0

New Energies Rallye zveřejnila propozice

Posádky se můžou hlásit do konce dubna.

Druhý podnik FIA Alternative Energies Cupu 2016 už klepe na dveře. Světový pohár pro vozidla s alternativními pohony bude po zahajovací soutěži ve Španělsku pokračovat ve dnech 26. až 28. května na území České republiky pátým ročníkem New Energies Rallye Český Krumlov.

Tým organizátorů z ČK motorsportu konečně může zájemcům o účast představit základní obrysy jimi pořádané ekologické rallye pravidelnosti. Mezinárodní automobilová federace totiž v minulém týdnu definitivně posvětila zvláštní ustanovení, ve kterých posádky naleznou jednak podrobný program soutěže, tak i pravidla Alternative Energies Cupu a další potřebné informace.

„Díky zařazení do mezinárodního kalendáře bude na posádky, které v naší soutěži startovaly v minulých letech, čekat hned několik novinek. Pojede se podle řádů FIA, takže například budou muset důsledně dbát režimu uzavřeného parkoviště, doplňovat palivo na místech určených pořadatelem pouze v povolené době, velké změny doznalo také měření zkoušek pravidelnosti,“ nastiňuje novinky Pavel Kacerovský, ředitel 5. New Energies Rallye Český Krumlov 2016.

Nikdo ale nemusí mít obavy do Českého Krumlova přijet bojovat o světové body. Závod je určený pro majitele řidičského průkazu a vozu s pohonem budoucnosti homologovaného pro běžný provoz. Vše podstatné se jezdci a spolujezdci dočtou ve zvláštních ustanoveních, těsně před startem navíc pro ně organizátoři připravili v rámci slavnostního galavečera v pětihvězdičkovém Hotelu Růže briefing.

Seznam posádek se postupně začíná plnit a jako první tam figuruje Ford Raptor poháněný stlačeným zemním plynem. Silné zastoupení na startu bude mít značka SEAT, která vyšle do boje deset posádek, a to včetně obhájců triumfu z let 2014 a 2015. O zlatý hattrick přijede na jih Čech usilovat jihlavská dvojice Jan Sedlák – Jiří Máca s vozem SEAT Leon ST TGI.

Pozadu ale nebudou chtít zůstat ani další značky. Početnou flotilu plánuje na New Energies Rallye vyslat Volkswagen, chybět nebudou ani vozy Audi či Nissan. Své ovoce přináší i spolupráce ČK motorsportu se společností Kreisel Electric z Freistadtu, díky které by se mělo na trati objevit až dvacet dalších elektromobilů. Konečný počet účastníků však bude znám až po 30. dubnu, na kdy je stanovena uzávěrka přihlášek. Veškeré potřebné informace a elektronický registrační formulář je k dispozici na www.rallye-newenergies.cz.

Foto: Pavel Janáč a Ondřej Kroutil

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!