Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
21. 4. 2016 14:18 − 1511× − 0

Drive Dmack Fiesta Trophy s desítkou jezdců

Třetím rokem bude pokračovat spolupráce Dmacku s M-Sportem v podobě značkového poháru Fiest R2T.

Do svého třetího roku existence počínaje Portugalskou rally vstupuje značkový pohár Drive Dmack Fiesta Trophy, který ve své startovní listině čítající deset jmen nabídne zajímavý mix mládí a zkušeností. Bezpochyby nejzkušenějším je Bernardo Sousa, který má svém kontě řadu (konkrétně 38) světových startů v rámci WRC2, SWRC a PWRC, kdy jeho nejlepším výsledkem je čtvrté místo v konečném účtování SWRC 2011. Dalším jezdem se zkušenosti ze světových tratí je pak Max Vatanen, který je veteránem Drive Dmack Fiesta Trophy, jelikož ji jel jak v roce 2014 (4. příčka), tak vloni (3. místo). Zkušenosti z loňského roku ve Fietě má i Gus Greensmith, jenž byl šestý celkově. Z JWRC, kde loni odjel dvě soutěže, pak do Fiesty přesedá mladý Welšan Osian Pryce, kde se loni nejlépe umístil druhý v Polsku v JWRC. Pro zbylé posádky pak půjde v MS o premiéry.


Loňský vítěz Marius Aasen

Samotný Drive Dmack Fiesta Trophy pak pokračuje ve formátu z minulých let, když posádky budou sedlat identické Fordy Fiesta R2T osazené jednolitrovým motorem přeplňovaným turbem. Vzhledem k titulárnímu partnerovi šampionátu je pak jasné i obutí, k dispozici budou pryže od Dmacku. Stejná jako v roce 2015 je i odměna v podobě sedmi startů ve WRC2, avšak dochází ke změně v tom, že bude dělena mezi více jezdců. Ten, kdo získá nejvíce bodů v Portugalsku a Polsku dostane dva starty, na další dva starty si přijde nejlépe bodující jezdec v Polsku a Finsku a třetí dvojičku závodů pak tvoří asfaltové Německo a Katalánsko. Posádky označené jako "nováčci v MS" jsou ty, které mají do dnešního dne maximálně dva starty v MS a nejlepší z nich dostane na konci roku cenu pro nováčka sezóny.

Malcolm Wilson, šéf M-Sportu, jenž zajišťuje pro pohár auta pak s nadcházejícímu třetímu ročníku Drive Dmack Trophy řekl: "Zase máme na startu různorodou skupinu jezdců s rozdílnými zkušenostmi, ale opět očekávám, že boje mezi posádkami budou velmi intenzivní. Fiesta R2T při svém debutu vloni zářila a nás čeká další vzrušující rok." A za Dmack jej doplňuje Dick Cormack. "Drive Dmack Fiesta Trophy je o tom nabídnout mladým a ctižádostivým jezdcům možnost získávat zkušenosti a jezdit v MS. Pohár opět přilákal jezdce z celého světa a už se těším až uvidíme, kdo z nich všech nejvíc zazáří."

Kdo se tedy v Drive Dmack Fiesta Trophy 2016 ukáže?

 • Jon Armstrong (Severní Irsko) – Noel O’Sullivan (Irsko) – nováčci v MS
 • Jakub Brzeziński (Polsko) – Bartłomiej Boba (Polsko) – nováčci v MS
 • Nicolas Ciamin (Francie) – Thibault de la Haye (Francie) – nováčci v MS
 • Gus Greensmith (Anglie) – Alex Gelsomino (Itálie)
 • Karan Patel (Keňa) – Phil Hall (Anglie) – nováčci v MS
 • Osian Pryce (Wales) – Dale Furniss (Wales)
 • Oscar Solberg (Norsko) – Bude oznámeno – nováčci v MS
 • Bernardo Sousa (Portugalsko) – Hugo Magalhaes (Portugalsko)
 • Dillon Van Way (USA) – Andrew Edwards (Wales) – nováčci v MS
 • Max Vatanen (Finsko) – Jacques Julien Renucci (Francie)
 • Komentářů celkem: 0

  Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

  reklama