28. 4. 2016 06:58 − 4702× − 7

V pátek bude v Klatovech bohatý program

Nejen mistrovskými soutěžemi bude žít Klatovsko o nadcházejícím víkendu.

Klatovy čeká skutečně bohatý motoristický program. Kromě Rallye Šumava Klatovy a Historic Vltava Rallye se předvedou i účastníci Rallye Wiesbaden, nachystán je také koncert Petra Koláře. Mapy zvláštních zkoušek Rallye Wiesbaden a i další informace o sportovní části víkendu postupně přibývají na klubových stránkách www.pamk.cz.

Nejen mistrovskými soutěžemi bude žít Klatovsko o nadcházejícím víkendu. Už od pátečního rána se budou k Pošumaví přibližovat účastníci staroslavné Rallye Wiesbaden. Ta v současnosti navazuje na jednu z nejslavnějších evropských soutěží šedesátých let, kdy byla součástí Mistrovství Evropy v době, kdy světový šampionát ještě neexistoval. Rallye Wiesbaden okolo roku 1968 pomáhal pořádat na českém území i Pošumavský auto moto klub a i proto jsou až do současnosti Klatovy neodmyslitelnou součástí tohoto podniku, organizovaného v režimu rallye pravidelnosti a probíhající v běžném silničním provozu. Přede dvěma roky se však „Wiesbaden“ díky květnovému termínu klatovských soutěží stal dokonce součástí jejich programu. To se jeho účastníkům i organizátorům náramně zalíbilo, a tak letos dokonce posunuli termín své události do dubna, aby si to mohli zopakovat. Kromě dalších dvanácti zvláštních zkoušek (kde se účastníci snaží zajet předepsanou trať přesně v určeném čase) na českém území pojedou tedy opět posádky sportovních vozů i na uzavřeném Klatovském okruhu, a to po páteční čtrnácté hodině. Ještě předtím se představí na klatovském náměstí Míru.

Tam zahájí velmi bohatý program. De facto hned poté, co náměstí opustí „wiesbadenští“, začne slavnostním zahájením hlavní program a díky velkému množství účastníků odstartují z rampy již v 15.10 první ze závodníků Historic Vltava Rallye. Hned po nich budou následovat nadšenci přihlášení do Rallye Šumava Legend, od 17.05 se dočkají svých favoritů i fanoušci soudobých vozů. No a protože se zdá, že počasí nám bude přát, nebude třeba odcházet z náměstí ani poté. Na velkoplošné obrazovce budou neustále k vidění záběry z rallye a po odstartování posledních závodníků zahájí svůj koncert známý zpěvák Petr Kolář se svou kapelou. To navíc bude v době, kdy se po třetí rychlostní zkoušce začnou na náměstí závodníci vracet, v koncertních přestávkách s nimi tak budou moci moderátoři Jan Suda a Jan Vaškovič prohodit pár slov. Zážitky z tratě se tak přes mikrofony a reproduktory dostanou mezi fanoušky, kteří se budou moci naživo dozvědět jistě mnoho zajímavých postřehů z tratě.

Foto: Jiří Jiřík

Komentářů celkem: 7
28. 4. 2016 13:20
0 0
Na stránkách pamk nejsou vůbec mapy rz, kdybych neměl milion stránek na facebooku, tak to ani nenajdu. A taky mi chybí nějakej aspoň malinkej skromnej průvodce diváckejma místama. Tyhle informace jsou sice hezký, ale tak na nástěnce radnice v klatovech. Pro rally fans je tu informací zoufale málo. Chápu, že to třeba nešlo no.
28. 4. 2016 13:30
0 0
Stránky PAMK jsou udělány dost neštastně a nepřehledně, ale mapy tam jsou: http://www.pamk.cz/cz/soutezici/mapy . Průvodce diváckými místy bývá poslední roky pouze v tištěném programu.
28. 4. 2016 14:01
0 0
jj díky hoši, já ty mapy už mám....ale musím se teda doznat, že na stránkách sem je prostě nenašel smajlík smajlík
28. 4. 2016 14:18
0 0
Doporučí někdo kam v sobotu vyrazit? Nechce se mi vyrážet naslepo jen podle těch mapeksmajlík ideálně na RZ 6/10 a 7/11
28. 4. 2016 14:59
0 0
Nebude nějaká online kamera na náměstí , nebo ještě lépe na okruhu?
28. 4. 2016 21:49
0 0
To vůbec nevim, jak to někdo může přehlídnout. V článku je odkaz http://www.pamk.cz a tam už asi od úterý jsou na první stránce "Mapy RZ". A kdyby tam náhodou nebyly, tak stačí projít menu "soutěžící" nebo "diváci" a vždycky to tam někde bude. S těma diváckýma místama to moc ale nechápu, v aplikaci rallynow normálně jsou. Kdyžtak jsou samozřejmě v programu, ale tahat s sebou 80 stran A4 se mi fakt nechce.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama