Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
29. 4. 2016 10:51 − 5449× − 3

Mäkinen – nemáš-li jezdce, posaď se do auta sám

Tommi Mäkinen se jako správný šéf ujal role prvního jezdce prototypu Yarisu WRC, který zahájil testy.

Jak informoval server autosport.com, Toyota Gazoo Racing a jejich prototyp Yarisu WRC mají za sebou první kilometry, když vůz v týdnu absolvoval své první testy. V průběhu pěti dnů vůz najezdil téměř tisícovku kilometrů, přičemž za volantem neseděl nikdo jiný, než sám šéf týmu a čtyřnásobný mistr světa Tommi Mäkinen, kterého po několika dnech vystřídal Juho Hänninen. Toyota se tak stala třetí značkou, která vyjela se svým prototypem pro nadcházející sezónu, když následuje Citroen a Volkswagen, kteří mají úvodní testy za sebou, což znamená, že první krůčky s novou technikou čekají už pouze jen na M-Sport a Hyundai.


Foto: Hannu Rainamo

"Když jsem s autem poprvé jel, tak to byl velice speciální pocit. Myslím, že nyní jsme všichni v týmu překvapení tím, jak je hned od začátku auto jako komplet dobré. Z auta mám opravdu hodně dobrý pocit a jezdí už více jak týden a půl," říká k zahájení testů Yarisu WRC šéf Toyota Gazoo Racing Tommi Mäkinen. Samotné testování probíhalo po celou dobu v domovině týmu, protože se odehrávalo ve Finsku nedaleko obce Puuppola, kde sídlí Mäkinenův tým. "Toto byl úvodní test, takže samozřejmě existují některé díly na kterých pracujeme, ale získáváme hodně poznatků, které nám pomohou dál. Celé osazenstvo týmu je nadšené, že auto už jezdí a jsou to pro nás všechny vzrušující chvíle."

Zejména problémy při hledání jezdců se projekt návratu Toyoty v očích některých mohl zdát poněkud nepřipraveným, ale Tommi Mäkinen je přesvědčen, že vyjetí na testy všechny tyto názory ukončí. "Auto už jezdí a jezdí dobře. Navíc brzy několik dalších exemplářů přibude. Druhé testovací auto je postaveno a vydá se na jih Evropy, kde brzo začnou další testy," odhaluje další plány týmu Tommi Mäkinen.

Komentářů celkem: 3
29. 4. 2016 11:23
0 0
Nezbývá než být optimista a Tommymu věřit, že se to auto povede. Když se povedl Hyundai(teď už se to může říct...)... smajlík
29. 4. 2016 13:15
0 0
Nikdo Toyotu neviděl, ale všichni věříme, že jí Tommi má smajlík
29. 4. 2016 14:07
0 0
Já hlavně doufám že bude opravdu rychlá smajlík jestli jí poprvé uvidím až na Monte tak se zlobit nebudu, jen ať je to rychlé... smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama